Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Práce na školní síti Operační systém MS Windows xp.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Práce na školní síti Operační systém MS Windows xp."— Transkript prezentace:

1 Práce na školní síti Operační systém MS Windows xp

2 Úkol 1  Prostuduj si důkladně řád počítačové učebny  Případné nejasnosti ti učitel rád vysvětlí

3 Řád počítačové učebny  Je zakázáno vstupovat do učebny bez výslovného souhlasu vyučujícího.  V učebně je zakázáno jíst, pít a chovat se hlučně.  Je zakázáno jakkoli manipulovat se školním serverem.  Je zakázáno manipulovat jakkoli s hardwarem a měnit systémová nastavení. V učebně je povoleno přihlašovat se pouze svým vlastním uživatelským jménem a heslem.

4 Řád počítačové učebny  Je zakázáno měnit cizí hesla, snažit se proniknout do cizích adresářů a dat.  Je zakázáno ukládat soubory jinam, než do svého adresáře.  Každý ručí za to, co bude pod jeho jménem a heslem v učebně provedeno.  Je zakázáno instalovat administrátorem neschválené programy.  Je zakázáno stahovat z internetu nelegální software nebo ho přechovávat ve svém adresáři.

5 Řád počítačové učebny  Je zakázáno stahovat z internetu, přehrávat, či ve svém adresáři uchovávat nelegální hudební skladby apod.  Při práci na internetu je zakázáno zobrazovat stránky s následujícím obsahem: násilí, zločin, terorismus, drogy, pornografie, hazardní hry apod.  Diskety je povoleno používat jen po předchozí antivirové kontrole.

6 Řád počítačové učebny  Škola neručí za zničení nebo poškození dat v domovském adresáři uživatele. Důležité dokumenty a soubory je potřeba uchovávat na disketě, či disku CD.  K tisku na školní tiskárně, či k vypalování na disk CD / DVD je třeba výslovný souhlas vyučujícího.

7 Řád počítačové učebny  Při komunikaci po internetu (e-mail, chat, …) je zakázáno rozesílat jakýkoli SPAM, vyjadřovat se vulgárně či sprostě, vydávat se za někoho jiného či poškozovat dobré jméno školy.  Nedodržení tohoto řádu bude postihováno zákazem přihlašování na přiměřenou dobu, vážné nebo opakované porušení řádu bude postihnuto úplným zákazem přihlašování, případně kázeňskými postihy.

8 Úkol 2  Prostuduj si následující informace o školní síti a pečlivě si je zapiš do sešitu

9 Přihlášení uživatele  Zapnout počítač  Stisknout klávesy Ctrl + Alt + Delete  Zadat uživatelské jméno a heslo  Potvrdit „OK“  Počítač se přihlásí k Vašemu uživatelskému účtu na serveru

10 Pracovní plocha  Ikony programů, či dokumentů spouštíme „dvojklikem“ levého tlačítka myši  Spuštěný program se zobrazí v samostatném okně  Okno lze ovládat tlačítky v pravém horním rohu  „křížek“ - zavřít okno (lze také soubor – konec)  „čtvereček“ – maximalizovat – roztažení okna přes celou obrazovku  „dva čtverečky“ – obnovit – pak lze velikost okna nastavit myší  „mínus“ – mimimalizovat – okno se zmenší na dolní lištu – zvětšíme ho pak jedním kliknutím levého tlačítka myši

11 Pracovní plocha  Ikony lze se stisknutým levým tlačítkem myši přesouvat  Pravé tlačítko myši na ploše:  Seřadit ikony – řazení ikon podle různých kriterií  Vlastnosti – nastavení monitoru (rozlišení, barvy, písmo,…)


Stáhnout ppt "Práce na školní síti Operační systém MS Windows xp."

Podobné prezentace


Reklamy Google