Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace o Slunci Vypracovala: Karolína Monczková Vypracovala: Karolína Monczková Třída: VIII.A. Třída: VIII.A. Dne: 26.2.2008 Dne: 26.2.2008.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace o Slunci Vypracovala: Karolína Monczková Vypracovala: Karolína Monczková Třída: VIII.A. Třída: VIII.A. Dne: 26.2.2008 Dne: 26.2.2008."— Transkript prezentace:

1 Prezentace o Slunci Vypracovala: Karolína Monczková Vypracovala: Karolína Monczková Třída: VIII.A. Třída: VIII.A. Dne: 26.2.2008 Dne: 26.2.2008

2 Slunce Jak vypadá? Jak vypadá? Jak se zrodilo? Jak se zrodilo? A k čemu takové Slunce je? A k čemu takové Slunce je?

3 Jak vypadá? Slunce je jedna z největších hvězd ve vesmíru, ale také i na obloze. Slunce je jedna z největších hvězd ve vesmíru, ale také i na obloze.

4 Jak se Slunce zrodilo? 1 obrázek-mlhovina:mlhovina je vlastně oblak plynu,který vyzařuje světlo. 1 obrázek-mlhovina:mlhovina je vlastně oblak plynu,který vyzařuje světlo. 2 obrázek-galaxie:galaxie je hvězdná soustava obsahující desetitisíce až statisíce hvězd. 2 obrázek-galaxie:galaxie je hvězdná soustava obsahující desetitisíce až statisíce hvězd.

5 K čemu takové sluníčko je? Na prvním obrázku vidíme Zem, která by takto vypadala, kdyby nebylo Slunce.Byla by tma. Na prvním obrázku vidíme Zem, která by takto vypadala, kdyby nebylo Slunce.Byla by tma. Druhý obrázek zobrazuje zimu a bez Slunce by to takhle vypadalo a pomalu by všechno vymíralo. Druhý obrázek zobrazuje zimu a bez Slunce by to takhle vypadalo a pomalu by všechno vymíralo.

6 Otázky Jak se jmenuje jedna z největších hvězd ve vesmíru ale i na obloze? _ _ _ _ _ Jak se jmenuje jedna z největších hvězd ve vesmíru ale i na obloze? _ _ _ _ _ Otáčí se Země kolem Slunce nebo Slunce se otáčí kolem Země? _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Otáčí se Země kolem Slunce nebo Slunce se otáčí kolem Země? _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Přijď označit který z obrázku je Slunce. Přijď označit který z obrázku je Slunce.

7 Úkol Nakreslete sluníčko: Nakreslete sluníčko:


Stáhnout ppt "Prezentace o Slunci Vypracovala: Karolína Monczková Vypracovala: Karolína Monczková Třída: VIII.A. Třída: VIII.A. Dne: 26.2.2008 Dne: 26.2.2008."

Podobné prezentace


Reklamy Google