Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šablona: V/II DUM 53 Období: únor 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Prezentace poskytne žákům pojmy k.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šablona: V/II DUM 53 Období: únor 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Prezentace poskytne žákům pojmy k."— Transkript prezentace:

1

2 Šablona: V/II DUM 53 Období: únor 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Prezentace poskytne žákům pojmy k osvojení - Slunce, hvězda, planety, Země. Přiblíží jim poznatky o Slunci jako o zdroji tepla a světla pro živé organizmy na Zemi.

3 Teplo a světlo patří mezi základní podmínky života na Zemi. Teplo a světlo nám dává Slunce. Slunce je zdrojem energie pro život na Zemi. Poskytuje nám většinu tepla a světla, které jsou nezbytné pro život. Sluncehvězdazdroj tepla a světla Slunce

4 Slunce - je žhavá koule složená z plynů - je naší nejbližší hvězdou, proto ji vidíme na obloze ve dne - je ze všech těles ve vesmíru největší a nejtěžší Slunce a planety, které kolem něj obíhají, tvoří SLUNEČNÍ SOUSTAVU.

5 I když je Slunce od nás vzdáleno mnoho milionů kilometrů, musíme si před jeho pronikavým světlem chránit oči tmavými brýlemi. Astronomové používají na pozorování Slunce hvězdářské dalekohledy. Hvězdárna a planetárium v našem okolíJohanna Palisy - Ostrava - Krásné pole

6

7 Věda, která zkoumá vesmír a vesmírná tělesa se nazývá : A _ _ _ _ _ _ _ _ E. P _ _ N _ _ Y V _ _ M _ R S _ Ě _ _ A H _ Ě _ D _ _ _ A K _ U _ E P _ Y _ Ů D _ L _ K _ _ L _ D Z _ _ Ě Ž _ V _ T T _ P _ O 1.Kolem Slunce obíhají … 2.Místo, kde se nachází celá sluneční soustava … 3.Slunce je zdrojem tepla a … 4.Vesmír můžeme pozorovat z místa, které se nazývá … 5.Slunce má tvar … 6.Slunce je složeno z … 7.Na pozorování vesmírných těles používáme … 8.Naše planeta se jmenuje … 9.Slunce umožňuje na Zemi … 10.Slunce nám poskytuje světlo a …

8 Zdroje - obrázky: www.google.com www.seznam.cz


Stáhnout ppt "Šablona: V/II DUM 53 Období: únor 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Prezentace poskytne žákům pojmy k."

Podobné prezentace


Reklamy Google