Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … PLANETY VY_32_INOVACE_1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … PLANETY VY_32_INOVACE_1."— Transkript prezentace:

1

2 ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … PLANETY VY_32_INOVACE_1

3 Ahoj kluci a holky. Jmenuji se Amálka a budu vás provázet zábavnými cvičeními a pomáhat vám při soutěžních hrách. Dnes si povíme něco o planetách Sluneční soustavy. Hodn ě zdaru, práv ě za č ínáme !!!

4 Středem naší sluneční soustavy je SLUNCE. Kolem něj v různé vzdálenosti obíhají hvězdy – zvané planety. Planety jsou tělesa, která nezáří svým vlastním světlem. Obíhají kolem Slunce a to jim dává světlo a ohřívá je. Troška teorie nikoho nezabije:

5 Planetami naší Sluneční soustavy jsou / od nejbližší po nejvzdálenější ke Slunci / Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Nejteplejší a nejmenší planetou je Merkur. Nejstudenější planetou je Neptun. Největší planeta je Saturn s krásným prstencem obíhající mlhoviny a kamení. Jedinou planetou, na které je v naší sluneční soustavě život je planeta Země.

6 [cit.2011-10-10].Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Solar_planets.jpg Merkur – Celý je posetý krátery, je na něm strašné horko, obíhá slunce nejrychleji, je nejmenší planetkou soustavy. 1 3 5 6 Saturn – Je známý pro své krásné prstence, které tvoří mnoho prachu, kamenů potažených ledem obíhající kolem planety. Země – živá planeta, má vodu, vhodnou teplotu i kyslík na dýchání. Jediná známá planeta, na které je život. Jupiter – Říká se mu pruhovaný obr. Je největší planetou soustavy. Barevné pásy jsou mračna a mohutný vítr obíhající kolem planety. Hádej, jaké číslo mám ?

7 2 4 7 8 [cit.2011-10-10].Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Solar_planets.jpg Mars – Načervenalá planeta, která se nejvíce podobá Zemi. Chybí ji však tekoucí voda a vzduch. Je na ní větší zima. Uran – planeta, která je velmi daleko od Slunce, je možné ji spatřit pouze dalekohledem. Venuše – Horká planeta s pustou krajinou zahalenou do jedovatých mraků. Na obloze je vidět jako Večernice nebo Jitřenka. Neptun – poslední, nejvzdálenější planeta od Slunce. Nejstudenější, modro-zelená.

8 Poznáš, o které planety se jedná ? Přiřaď kliknutím na název planety. Země Venuše Saturn

9 VE ME Slunce ZE MA JU SA U NE

10 ÚKOL : List č. 8 – odříkej správně pořadí planet pomocí zkratek, při kliknutí na ně zmizí. Pak klikni na Slunce – planety se postupně opět objeví a roztočí se jako na obloze. Číslo sady: 3 Číslo DUM v sadě: 1 Téma sady: Zkouším, bádám.. Název DUM: Planety Autorka: Helena Jordánová, Mgr. DUM využijete při procvičení názvů planet Sluneční soustavy Žáci se pokusí vyjmenovat planety naší soustavy a odpovědět na zvídavé otázky Amálky. Zpět na list 8 se vrátíš kliknutím na Úkol. Zpět na úvod


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … PLANETY VY_32_INOVACE_1."

Podobné prezentace


Reklamy Google