Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … Lidské smysly VY_32_INOVACE_6.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … Lidské smysly VY_32_INOVACE_6."— Transkript prezentace:

1

2 ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … Lidské smysly VY_32_INOVACE_6

3 Ahoj kluci a holky. Jmenuji se Amálka a chtěla bych Vám něco povědět o Vás samých, tedy o lidech... Budeme zkoumat Vaše smysly. Hodn ě zdaru, práv ě za č ínáme !!!

4 Své okolí vnímáme a poznáváme smysly: zrakem, sluchem, čichem, hmatem a chutí. Části těla, v nichž jsou smysly uloženy, jsou smyslová ústrojí. čich chuť hmat sluch zrak hmatáme chutnáme vidíme slyšíte čicháme

5 Hledej schovaná srdíčka, je jich celkem 10

6 Zkus přečíst všechna slova, co jsou napsaná přes sebe.

7 Poslechni si nahrávky a říkej, co slyšíš. 1234 56 789 10

8 ÚKOL : Číslo sady: 3 Číslo DUM v sadě: 6 Téma sady: Zkouším, bádám.. Název DUM: Lidské smysly Autorka: Helena Jordánová, Mgr. DUM využijete při hodinách prvouky, kde se budete zabývat lidskými smysly. Žáci se pokusí podle svých zkušeností a nových informací správně připojit slysly a smyslová ústrojí člověka. Pokusí se ruzpoznat, co vidí a slyší. Zpět na úvod Hlavním úkolem tohoto materiálu je připomenout si, jakými způsoby vnímáme okolní svět. Na listu 3 se pokuste správně přiřadit oválky a obdélníky k obrázkům. Je výhodné pracovat na interaktivní tabuli, kde žáci mohou kreslit spojovací čáry. Další tři listy slouží k zábavnému zkoumání svých zrakových schopností.


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Helena Jordánová, Mgr. ZKOUŠÍM, BÁDÁM … Lidské smysly VY_32_INOVACE_6."

Podobné prezentace


Reklamy Google