Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM ROSTLINY VY_32_INOVACE_14.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM ROSTLINY VY_32_INOVACE_14."— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM ROSTLINY VY_32_INOVACE_14

2 Ahoj kluci a holky. Jmenuji se Amálka a dnes si povíme něco o rostlinách a jejich členění. Hodn ě zdaru, práv ě za č ínáme !!!

3 ROSTLINY: 2) lé č ivé, jedovaté a zákonem chrán ě né Některé části rostlin jsou léčivé, vyrábějí se z nich léky. Některé jsou naopak jedovaté. Takových květin se nedotýkejte! Některé rostliny jsou vzácné, proto jsou zákonem chráněné. Tyto rostliny se nesmí trhat!

4 šípková růže bez černý divizna heřmánek

5 pryskyřník vraní oko náprstník

6 leknín koniklec bledule

7 Zakroužkuj léčivé rostliny a zkus říci, která jejich část je léčivá. lípa jitrocel šeřík rulík vraní oko leknín černý bez durman mateří- douška

8 Obr. šípková růže: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 3%A1_%28rosa_canina%29.JPG Obr. bez černý: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. divizna: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. heřmánek: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. pryskyřník: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. vraní oko: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. náprstník: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. leknín: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. koniklec: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. bledule: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

9 Číslo sady: 3 Číslo DUM v sadě: 14 Téma sady: Zkouším, bádám, vyrábím Název DUM: Rostliny Autorka: Klumparová Zuzana Vytvořeno: srpen 2011 DUM slouží žákům k seznámení se se skupinou rostlinné říše a jejím členěním. Žáci rozdělují rostliny na léčivé, jedovaté a zákonem chráněné.

10 Popis prezentace: Kliknutím myší na obláček se objeví text (list č. 2, 3, 7) Kliknutím myší na obrázek se objeví název rostliny (list č. 4, 5, 6) K listu č. 7 je třeba použít interaktivní tabuli. Kliknutím myší na šipku v pravém dolním rohu se vrátíte zpět


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM ROSTLINY VY_32_INOVACE_14."

Podobné prezentace


Reklamy Google