Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výkon ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám fyzikální veličinu výkon Naučím se výkon vypočítat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výkon ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám fyzikální veličinu výkon Naučím se výkon vypočítat."— Transkript prezentace:

1 Výkon ZŠ Velké Březno

2 Co budu na konci hodiny znát? Poznám fyzikální veličinu výkon Naučím se výkon vypočítat

3 Opakování vědomostí Co je to práce? Kdy je konána práce? Pomocí jakého vztahu práci vypočítáme? Vypočítej práci, kterou koná motor výtahu, jestliže zvedá výtahovou klec o hmotnosti 540 kg do výšky 25 m.

4 Úkol Dva dobrovolnicí mají za úkol navinout nit se závažím na cívku. Jeden použije pouze vlastních rukou, druhý může použít motrku. Stejnou práci můžeme vykonat za různou dobu. K porovnávání různých schopností živočichů a strojů používáme fyzikální veličinu výkon.

5 Zápis do sešitu Výkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství práce vykonané za jednotku času. prácečasuprácečasu Správný fyzikální zápis výkonu pro číselnou hodnotu 5 P = 5 W

6 Zápis do sešitu Výkon vypočítáme podle vztahu

7 Zápis do sešitu Jednotkou je jeden watt. Výkon 1 watt má zařízení, které vykoná práci 1 joule za 1 sekundu.

8 Úkol Automobil má výkon 50 kW. Za jak dlouho je schopen vyjet do kopce dlouhého 1 km? Hmotnost automobilu je 1 500 kg. Bude výsledek odpovídat přesně skutečnosti?


Stáhnout ppt "Výkon ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám fyzikální veličinu výkon Naučím se výkon vypočítat."

Podobné prezentace


Reklamy Google