Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzikální veličiny ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana FYZIKA – 6. ročník P4 Vypracoval: Mgr. Pavel Kerner.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzikální veličiny ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana FYZIKA – 6. ročník P4 Vypracoval: Mgr. Pavel Kerner."— Transkript prezentace:

1 Fyzikální veličiny ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana FYZIKA – 6. ročník P4 Vypracoval: Mgr. Pavel Kerner

2 Co je fyzikální veličina? Tělesa mají různé vlastnosti, kterými se mohou lišit: Např.. Barva, objem, hmotnost, délka, tvar, teplota, rychlost, vůně dají se měřit Vlastnosti těles můžeme porovnávat, některé vlastnosti se dají měřit. Vlastnosti těles, které se dají měřit jsou fyzikální veličiny. Mezi fyzikální veličiny patří: Délka, povrch, objem, hmotnost, hustota, teplota, čas, rychlost……….

3 Přehled některých fyzikálních veličin, jejich značky a jednotky. název značkaZákladní jednotka Délka d m Obsah S m 2 Objem V m 3, litr Hmotnost m kg Hustota ρ ( ró )g/cm 3, kg/m 3 Teplota t o C ( stupeň Celsia ) Čas t s ( sekunda )

4 Měření = porovnání fyzikální veličiny s dohodnutou jednotkou. Výsledek měření = číselná hodnota s jednotkou Např.: d = 1,5 m značkajednotka Číselná hodnota Žádné měření není úplně přesné, proto provádíme více měření a vypočítáme z nich aritmetický průměr. Aritmetický průměr vypočítáme tak, že sečteme naměřené hodnoty a součet vydělíme počtem měření.


Stáhnout ppt "Fyzikální veličiny ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana FYZIKA – 6. ročník P4 Vypracoval: Mgr. Pavel Kerner."

Podobné prezentace


Reklamy Google