Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Americký spisovatel Jack London. ŽIVOT Narodil se roku 1876 a zemřel roku 1916. Vlastním jménem John Griffith Chaney, narodil se v San Franciscu. Žil.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Americký spisovatel Jack London. ŽIVOT Narodil se roku 1876 a zemřel roku 1916. Vlastním jménem John Griffith Chaney, narodil se v San Franciscu. Žil."— Transkript prezentace:

1 Americký spisovatel Jack London

2 ŽIVOT Narodil se roku 1876 a zemřel roku 1916. Vlastním jménem John Griffith Chaney, narodil se v San Franciscu. Žil od mládí dobrodružným životem. Byl námořníkem, zlatokopem, členem pobřežní rybářské hlídky i pirátským lovcem ústřic.

3 V době zlaté horečky se vydal na Aljašku, kde sice nezbohatl, ale později využil zkušeností ze severu ve svých povídkách a knihách. Byl socialistou, členem socialistické strany a odborů. Psal námořní povídky a povídky a romány z aljašské přírody. Stal se i válečným zpravodajem v Rusko-japonské válce. Zemřel na předávkování morfiem.

4 Díla: Volání divočiny a povídky z Aljašky - 1903, příběh psa Bucka, který odchází od lidí, aby se stal vůdcem vlčí smečky Mořský vlk a jiné příběhy z moře - 1904, román, ve kterém se autorovi podařilo spojit napínavost a básnické vylíčení mořského živlu Povídky rybářské hlídky - 1905, kniha je téměř autentickým vylíčením Londonova dobrodružství v době působení u námořní policie

5 DALŠÍ DÍLA Vlkův syn/Syn vlka, Bílé ticho, Volání divočiny a povídky z Aljašky, Láska k životu, Tulák po hvězdách, Uprchlíci z Clintonu, Za zlatem severu Bílý tesák - 1905, kniha vypráví o vlku, v jehož žilách koluje psí krev a který se nakonec zásluhou čestného a trpělivého Scotta vrací k člověku http://www.youtube.com/watch?v=ghlRKu7jcGg

6 DOPLŇOVÁNÍ Narodil se v ………… Byl............, …………………, …………. Vydal se do ………., kde sice nezbohatl, ale později využil zkušeností ze severu ve svých povídkách a knihách. Psal ……………, …………………, ……………………… Stal se i …………………………………………… v Rusko- japonské válce. Zemřel na …………………………………….

7 PRÁCE S TEXTEM Buck nečítal, jinak by byl věděl, že se valí neštěstí nejen na něho, ale na každého silného svalnatého psa s teplou dlouhou srstí, co jich je na mořském pobřeží od průlivu Puget až k San Diegu. 1.Urči počet vět. 2.Udělej graf souvětí. 3.Napiš antonyma ke slovům: teplá, dlouhá, vědět. 4.Kde zhruba leží San Diego? 5.Urči vidy u sloves 6.Napiš druhé stupně přídavných jmen


Stáhnout ppt "Americký spisovatel Jack London. ŽIVOT Narodil se roku 1876 a zemřel roku 1916. Vlastním jménem John Griffith Chaney, narodil se v San Franciscu. Žil."

Podobné prezentace


Reklamy Google