Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ."— Transkript prezentace:

1 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ AKADEMIE, 17. listopadu 220, Jičín PředmětČeský jazyk a literatura Tematický okruhLiteratura pro 4. ročník TémaAmerická poválečná literatura – Jack Kerouac Označení DUMUVY_32_INOVACE_141 Jméno autoraEva Máchová Datum vytvoření AnotaceÚvodní prezentace o životě a díle J. Kerouaca, odkazy na video.

2 ve věku 47 let

3  Poté co otec zemřel, nedokončil studium na Columbijské univerzitě  více se věnoval kopané než učení, sloužil za války u námořnictva, poté pracoval na železnici  Žil jako tulák ve společnosti mladých bohémů, revoltujících nejrůznějšími způsoby proti způsobu života svých rodičů.

4  více než aktérem byl pozorovatelem  Věnoval se spisovatelské práci.  Po lidské i umělecké krizi kolem roku 1960 opouští Jack Kerouac podobu beatnika a uchyluje se do ústraní v Lowelu, vrací se ke katolicismu. Umírá předčasně na následky fyzické a psychické vyčerpanosti.

5  Na cestě , román, který je považován za bibli beatnické generace. Je hektickým reportážním záznamem dojmů, názorů a zážitků ze čtyř cest stopem, autem či autobusem na cestě z New Yorku do Kalifornie  vypravěč, smutný Sal Paradise a energický Dean Moriarty

6 Itinerář cesty (1) Ukázky z filmu On the road: atch?v=9k5SfAdCAaU&fea ture=fvwrel

7 Seznam literatury a pramenů: (1) Ukázky z filmu On the road. [online] [cit ]. Dostupné na WWW: V materiálu byly použity obrazové materiály: Jack Kerouac. [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: Itinerář cesty. [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: ck_Kerouac.JPG


Stáhnout ppt "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0232 Název projektuEU peníze středním školám Masarykova OA Jičín Název školyMASARYKOVA OBCHODNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google