Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TŘÍDĚNÍ ROSTLIN. Rostliny se vyvíjely milióny let od nejjednodušších po složitější. Nejjednoduššími a tedy i nejstaršími jsou rostliny nižší. Nemluvíme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TŘÍDĚNÍ ROSTLIN. Rostliny se vyvíjely milióny let od nejjednodušších po složitější. Nejjednoduššími a tedy i nejstaršími jsou rostliny nižší. Nemluvíme."— Transkript prezentace:

1 TŘÍDĚNÍ ROSTLIN

2 Rostliny se vyvíjely milióny let od nejjednodušších po složitější. Nejjednoduššími a tedy i nejstaršími jsou rostliny nižší. Nemluvíme ale o výšce rostlin, nýbrž o úrovni vývoje. Nižší rostliny nikdy nekvetou. (Nevytváří tedy ani semena). Patří mezi ně řasy a rostliny výtrusné. NIŽŠÍ ROSTLINY

3 ŘASY - nemají kořeny, listy ani stonky - nikdy nekvetou - patří sem např. žabí vlas (zelený povlak na rybnících a potocích)

4 ROSTLINY VÝTRUSNÉ - mají kořeny, stonky i listy, ale také nikdy nekvetou - rozmnožují se výtrusy - patří sem mechy, kapradiny a přesličky VÝTRUSY

5 VYŠŠÍ ROSTLINY Mají kořen, stonek a listy. Kvetou a vytváří semena, kterými se rozmnožují. Říkáme jim též rostliny semenné. dělíme je na - nahosemenné - semeno není ukryto v plodu (např. jehličnany) - krytosemenné - semena jsou ukryta v plodu (např.růže šípková, jabloň)

6 Doplňte graf (použij nápovědu: Řasy, Vyšší, Mechy, Nižší, Krytosemenné, Kapradiny, Rostliny, Přesličky, Nahosemenné). Rostliny výtrusné

7 ŘEŠENÍ: ROSTLINY NižšíVyšší ŘasyRostliny výtrusné Mechy Kapradiny Přesličky Nahosemenné Krytosemenné

8 Řekni, jestli se rostlina na obrázku rozmnožuje semeny nebo výtrusy. 1. 2. 3. 4. 5. 6.

9 Urči, zda je rostlina nahosemenná nebo krytosemenná. 1.2.3. 4.5. 6.


Stáhnout ppt "TŘÍDĚNÍ ROSTLIN. Rostliny se vyvíjely milióny let od nejjednodušších po složitější. Nejjednoduššími a tedy i nejstaršími jsou rostliny nižší. Nemluvíme."

Podobné prezentace


Reklamy Google