Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TŘÍDĚNÍ ODPADU JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT Proč třídit? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet dříve, než budete číst dále. Někdo z vás odpověděl: protože mám rád.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TŘÍDĚNÍ ODPADU JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT Proč třídit? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet dříve, než budete číst dále. Někdo z vás odpověděl: protože mám rád."— Transkript prezentace:

1

2 TŘÍDĚNÍ ODPADU JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT

3 Proč třídit? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet dříve, než budete číst dále. Někdo z vás odpověděl: protože mám rád přírodu; nechci, aby přibývaly skládky; jenom správně roztříděný odpad je možné dále zpracovávat - recyklovat; je to móda; slyšel/a jsem, že se to má dělat… Všechny tyto odpovědi jsou správné.

4 Co je to recyklace? Mnoho odpadů, jako je papír, sklo, plasty nebo kovy, lze recyklovat, tedy znovu použít k výrobě nových výrobků. Aby bylo možné odpadky znova zpracovávat je třeba je házet do správných kontejnerů nebo vozit do sběrných dvorů.

5 PAPÍR Na papír jsou určeny modré nádoby. Patří do nich noviny, časopisy, kancelářský papír, reklamní letáky, knihy, sešity, krabice, lepenka, kartony, papírové obaly.

6 SKLO Sklo se hází do zelených nádob. Patří do nich lahve, které nejsou vratné. Do kontejneru nepatří automobilové sklo, porcelán, žárovky, zářivky a keramika.

7 PLAST Plasty házíme do žlutých nádob a patří sem sešlápnuté pet lahve, kelímky, nádoby od tuků, sáčky, fólie, polystyren a nepatří sem znečištěné plasty, trubky a linoleum.

8 KOV Na kovové odpady většinou nejsou speciální kontejnery. Prázdné plechovky a ostatní kovy proto nosíme do sběrných dvorů nebo sběren, kde je odborníci roztřídí podle materiálu a podle toho, zda plechovka obsahovala běžné nebo chemické látky.

9 Na dalších stránkách si vyzkoušíš, zda umíš správně třídit odpad Prohlédni si odpadek a vyber kontejner, do kterého bys ho hodil/a Klikni na kontejner Pokud odpovíš správně, můžeš si zahrát jednu hru, po skončení hry okno zavři Pokud odpovíš špatně, zkusíš to znova

10 KAM PATŘÍ LAHEV OD VÍNA?

11 A CO S KONZERVOU?

12 KAM BYS VYHODIL/A PYTLÍK OD BONBÓNŮ?

13 KAM PATŘÍ IGELITOVÝ PYTLÍK?

14 CO S ROZBITÝM HRNKEM?

15 KAM HODÍME STAROU KNÍŽKU?

16 POPSANÝ SEŠIT PATŘÍ KAM?

17 TEĎ UŽ URČITĚ VÍŠ, CO S ODPADKY PŘÍRODA TI DĚKUJE ZA POMOC

18 KONEC

19 SEM TO NEHÁZEJ! STISKNI ŠIPKU


Stáhnout ppt "TŘÍDĚNÍ ODPADU JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT Proč třídit? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet dříve, než budete číst dále. Někdo z vás odpověděl: protože mám rád."

Podobné prezentace


Reklamy Google