Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nauka o slově, předpony, přípony Anotace: Píší do sešitu slova s daným kořenem. Vybírají různé předpony a přípony. Soutěží, kdo napíše takových slov nejvíce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nauka o slově, předpony, přípony Anotace: Píší do sešitu slova s daným kořenem. Vybírají různé předpony a přípony. Soutěží, kdo napíše takových slov nejvíce."— Transkript prezentace:

1 Nauka o slově, předpony, přípony Anotace: Píší do sešitu slova s daným kořenem. Vybírají různé předpony a přípony. Soutěží, kdo napíše takových slov nejvíce. Časový limit: 5 – 10 minut. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Rozlišuje ve slově kořen, část příponovou, předponovou a koncovku. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Čtvrtý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-G4.,5.03

2 Od slovního kořene KOP tvoř slova (kolik jich vytvoříš?): výkop zákop odkop odkopnout odkopat vykopnoutvykopat překopnoutpřekopat ukopnoutukopat zakopnoutzakopat podkopnoutpodkopat kopací kopaná kopanec kopačka kopáč kopnutí odkopnutívykopnutí překopnutíukopnutízakopnutí podkopnutí odkopanávykopaná překopanáukopanázakopaná podkopaná 33

3 Použitá literatura: Český jazyk pro 3. ročník ZŠ, pracovní sešit, Hana Burianová, Ludmila Jízdná, didaktis, 2004


Stáhnout ppt "Nauka o slově, předpony, přípony Anotace: Píší do sešitu slova s daným kořenem. Vybírají různé předpony a přípony. Soutěží, kdo napíše takových slov nejvíce."

Podobné prezentace


Reklamy Google