Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Český stavební trh - hlavní konkurenti na trhu Josef Mázdra 2009/2010.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Český stavební trh - hlavní konkurenti na trhu Josef Mázdra 2009/2010."— Transkript prezentace:

1 Český stavební trh - hlavní konkurenti na trhu Josef Mázdra 2009/2010

2 Obsah: 1) Hlavní konkurenti na trhu 2) Představení firem (Metrostav,Skanska,…) 3) Závěr

3 Hlavní otázka: Jaká kritéria zvolit při vyhodnocování ???

4 - Počet zaměstnanců - Roční obrat - Základní kapitál - Zahraniční obchod - Počet nemovitostí - Zadluženost - Likvidita - atd.

5 Počet zaměstnanců Metrostav, a.s Skanska CZ, a.s Skanska DS, a.s. Stavby silnic a železnic, a.s. AŽD Praha, s.r.o Hochtief, s.r.o. OHL ŽS, a.s. Colas CZ, a.s TCHAS, spol. s.r.o. VCES a.s.

6 Roční obrat v roce 2008 Metrostav, a.s mil.Kč Skanska DS, a.s mil.Kč Skanska CZ, a.s mil.Kč Stavby silnic a železnic, a.s mil.Kč Hochtief, s.r.o mil.Kč TCHAS, spol. s.r.o mil.Kč AŽD Praha, s.r.o mil.Kč VCES a.s mil.Kč Colas CZ, a.s mil.Kč OHL ŽS, a.s mil.Kč

7 Základní kapitál Stavby silnic a železnic, a.s Kč Skanska CZ, a.s Kč Metrostav, a.s Kč Skanska DS, a.s Kč OHL ŽS, a.s Kč Colas CZ, a.s Kč AŽD Praha, s.r.o Kč Hochtief, s.r.o Kč TCHAS, spol. s.r.o Kč VCES a.s Kč

8 Metrostav

9 Doba obratu, splatnosti

10 Likvidita

11 Struktura aktiv a pasiv

12 Realizované stavby

13 Probíhající stavby

14

15

16

17

18 Skanska

19 Doba obratu, splatnosti

20 Likvidita

21 Struktura aktiv a pasiv

22 Skanska Skanska je stavební a developerská skupina působící v České a Slovenské republice, je součástí světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku. Základním předmětem činnosti jsou všechny obory stavebnictví, vývoj a prodej vlastních bytových a komerčních projektů, správa majetku a související služby. V čele holdingu stojí společnost Skanska CS a.s. s dceřinými akciovými společnostmi Skanska CZ pro pozemní stavitelství, Skanska DS pro dopravní stavitelství, Skanska Reality pro development, zejména rezidenční, a Skanska Servis pro obslužné činnosti. V České republice dále působí společnosti Skanska Infrastructure Development a Skanska Property Czech, s.r.o. Skanska Property je dceřinou společností Skanska Commercial Development Europe. Zaměřuje se zejména na výstavbu komerčních nemovitostí v Praze a okolí a dalších regionálních městech. V České republice dále působí společnosti Skanska Infrastructure Development a Skanska Property Czech, s.r.o. Skanska Property je dceřinou společností Skanska Commercial Development Europe. Zaměřuje se zejména na výstavbu komerčních nemovitostí v Praze a okolí a dalších regionálních městech.

23

24

25 Projekt v číslech Zastavěná plocha: m2 plocha podlahy: m2 (Velká Aréna m2) uzavřená aréna: m3 (Velká Aréna m3) betonové konstrukce: m3 (ve špičce nákladů automobilových míchačů cementu denně) betonové základy: 22,000 m3 ocelové výztuže: tun ocelové konstrukce střech: tun průměr Velké Arény: 135 m (170 m s prstencem) vodovodní potrubí: 32 km kanalizace: 23 km zdivo: m3 (500 plně naložených nákladních vozidel) omítky: m2 obklady: m2 zastřešení střech ve tvaru kulového vrchlíku o průměru 135 m a výšce 9,3 m kapacita hlediště: osob (Velká Aréna) plocha podlahy: m2 (Velká Aréna m2) uzavřená aréna: m3 (Velká Aréna m3) betonové konstrukce: m3 (ve špičce nákladů automobilových míchačů cementu denně) betonové základy: 22,000 m3 ocelové výztuže: tun ocelové konstrukce střech: tun průměr Velké Arény: 135 m (170 m s prstencem) vodovodní potrubí: 32 km kanalizace: 23 km zdivo: m3 (500 plně naložených nákladních vozidel) omítky: m2 obklady: m2 zastřešení střech ve tvaru kulového vrchlíku o průměru 135 m a výšce 9,3 m kapacita hlediště: osob (Velká Aréna)

26

27 Projekt v číslech celková délka železničních tratí: 27 km celková délka mostů: 1290 m železniční mosty: 10 silniční mosty: 2 propustky: 11 celková délka opěrných zdí: 2615 m celková délka tunelů: 2401 m m výkopové části celková délka protihlukových stěn: 2807 m

28

29 Projekt v číslech rozměry budovy: 260 x 110 m zastavěná plocha: m3 celková podlahová plocha: m2 fasáda: m2 střecha: m2 keramická dlažba: m2 rozpětí odjezdové haly: 56 m délka elektrických kabelů: km kapacita odbavených cestujících: min. 10 milionů/rok počet odbavovacích pultů: 66 počet transferových pultů: 250 rozměry budovy: 260 x 110 m zastavěná plocha: m3 celková podlahová plocha: m2 fasáda: m2 střecha: m2 keramická dlažba: m2 rozpětí odjezdové haly: 56 m délka elektrických kabelů: km kapacita odbavených cestujících: min. 10 milionů/rok počet odbavovacích pultů: 66 počet transferových pultů: 250

30 SSŽ, a.s. (Eurovia)

31 Doba obratu, splatnosti

32 Likvidita

33 Struktura aktiv a pasiv

34 SSŽ, a.s.(Eurovia) Společnost EUROVIA CS je součástí silniční divize koncernu VINCI, která se jmenuje EUROVIA. Společnost EUROVIA CS je součástí silniční divize koncernu VINCI, která se jmenuje EUROVIA. VINCI je největší stavebně koncesní koncern na světě. Působí v 95 zemích světa a zaměstnává pracovníků. Obrat společnosti za rok 2008 činil 33,458 mld. EUR. VINCI je největší stavebně koncesní koncern na světě. Působí v 95 zemích světa a zaměstnává pracovníků. Obrat společnosti za rok 2008 činil 33,458 mld. EUR. Pro společnost EUROVIA pracuje zaměstnanců ve 14 zemích světa. Její obrat za rok 2008 činil 8,183 mld. EUR. Pro společnost EUROVIA pracuje zaměstnanců ve 14 zemích světa. Její obrat za rok 2008 činil 8,183 mld. EUR.

35 Rozsáhlé činnosti společnosti EUROVIA CS dominuje výstavba a modernizace silniční a dálniční sítě v České republice. V loňském roce činily práce na těchto komunikacích celkem 60 % celkového objemu prací společnosti EUROVIA CS. Rozsáhlé činnosti společnosti EUROVIA CS dominuje výstavba a modernizace silniční a dálniční sítě v České republice. V loňském roce činily práce na těchto komunikacích celkem 60 % celkového objemu prací společnosti EUROVIA CS. Z mnoha dálničních a silničních staveb, za kterými EUROVIA CS stojí, se společnost mimo jiné zasloužila o dálniční spojení Prahy s německými hranicemi. Zaměřuje se také ale na stavby a rekonstrukce místních a městských komunikací. Z mnoha dálničních a silničních staveb, za kterými EUROVIA CS stojí, se společnost mimo jiné zasloužila o dálniční spojení Prahy s německými hranicemi. Zaměřuje se také ale na stavby a rekonstrukce místních a městských komunikací.

36 EUROVIA CS je podepsána pod realizací Stavby 20. století v České republice – Nuselským mostem v Praze. Výstavba a rekonstrukce mostů jsou nedílnou součástí portfolia činností, které společnost může svým zákazníkům nabídnout. Předností jsou široké možnosti řešení přemostění, technologických postupů i vizuálního sladění s okolní scenérií. Mosty společnosti najdete nejen u nás, ale také v sousedním Německu.

37 Další významný prvek ve výrobním programu EUROVIA CS tvoří železniční stavby. Výstavba a rekonstrukce kolejových tratí se netýká jen meziměstských spojů, ale také tramvajových linek nebo modernizace vlakových nádraží. Společnost EUROVIA CS se podílí na výstavbě a optimalizaci hlavních železničních koridorů vedoucích napříč Českou republikou. Kromě úprav samotných tratí jde také o sanace spodních staveb železnic, bezbariérové přístupy či podchody.

38

39 Údolní most Haiger na dálnici A45

40 Zprovoznění průjezdu železničním uzlem Ústí nad Labem

41 Dálnice D8, stavba úseku Trmice - Knínice

42 Shrnutí: Metrostav, a.s. Skanska CZ, a.s. Skanska DS, a.s. Stavby silnic a železnic, a.s. AŽD Praha, s.r.o. Hochtief, s.r.o. OHL ŽS, a.s. Colas CZ, a.s. TCHAS, spol. s.r.o. VCES a.s.

43 … děkuji za Vaši pozornost


Stáhnout ppt "Český stavební trh - hlavní konkurenti na trhu Josef Mázdra 2009/2010."

Podobné prezentace


Reklamy Google