Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 4.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 4.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová."— Transkript prezentace:

1 Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 4.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová Základní škola a Mateřská škola Větřní Školní 232 382 11 Větřní Téma hodiny: Rod střední - moře

2 ROD STŘEDNÍ – VZOR MOŘE Jednotné číslo Množné číslo 1.pád – moře 2.pád – města 2.pád – moří (vajec ) 3.pád – moři 3.pád – mořím 4.pád – moře 5.pád – moře! 6.pád – moři 6.pád – mořích 7.pád – mořem 7.pád – moři

3 Doplň správný tvar podstatných jmen. Urči jejich pád, rod. Urči jejich pád, rod. Nedaleko měst__ byla pol__. Hned za pol__ byl sad. Vydal jsem se tam na procházku a s__til se sladkými ovoc__. Řidič opravoval auto a bušil do něj kladiv__. Měl něco s kol__. Když jsem šel kolem, ani se neohlédl. Na neb__ zářilo slunc__. na pol__ jsem viděl srnce a na Lab__ plavaly l__sky. Vzrušením se mi rozbušilo srdc__. Na hřišt__ přiběhl i Marek.

4 Vyhledej podstatná jména, která se skloňují podle a podtrhni je. Podstatná jména podle vzoru podtrhni vlnovkou. Vyhledej podstatná jména, která se skloňují podle město a podtrhni je. Podstatná jména podle vzoru moře podtrhni vlnovkou. Libuše, morče, louže, křesadlo, počítadlo, víno, růže, šavle, vejce, kníže, líže, hřiště, cvičiště, struhadlo, kyvadlo, napadlo, ovoce, ovce, pole, nebe, morče.

5 Doplň: V__r zamával křídl__ a zm__zel v hlub__ně lesa. V bl__zké v__sce bušili chlapci kladiv__ do kovadl__ny. Nepl__tvali slov__, ab__ v__jádřili, co si m__slí. Oč__ si chránili stínidl__. Ševci prop__chují kůž__ šídl__. Do zahranič__ létáme letadl__. Zaberte vesl__. Víš, co je pod kol__? Kružnice rýsujeme kružidl__. Chlapci se b__li b__dl__.

6


Stáhnout ppt "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 4.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová."

Podobné prezentace


Reklamy Google