Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/ „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_EK.4.34 Kapitoly finančního plánu Vytvořeno: Ověřeno: Třída: 4.OV

2 Finanční plánování Vzdělávací oblast:Odborné předměty Předmět:Ekonomická cvičení Ročník:4. Autor:Ing.Jarmila Muzikářová Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:notebook, projektor Klíčová slova:odbyt, tržby, výsledky hospodaření, finanční zdroje Anotace: Materiál je určen k výuce tematického celku Finanční plánování v rámci ekonomického vzdělávání.

3 Kapitoly finančního plánu Odbyt a tržby Základním východiskem pro plánování je průzkum trhu. Používají se odhady, které vyjadřují horní (optimistickou) a dolní (pesimistickou) možnost očekávaných příjmů z prodeje.

4 Výsledky hospodaření - promítají se do tří významných výkazů: ● výkaz zisku a ztráty ● výkaz peněžních příjmů a výdajů ● rozvaha

5 Požadavky na majetek - finanční požadavek na pořízení dlouhodobého majetku včetně jeho technického zhodnocení a rozvoje podniku - výdaje na inovace výrobků - ekologické výdaje

6 Ekonomické předpoklady - vliv technického pokroku - sociální politika - úroveň tržního hospodářství - státní daňová a úvěrová politika

7 Potřeba finančních zdrojů - kolik máme vlastního kapitálu - jaká je potřeba kapitálu - kolik kapitálu musí být udržováno v pohotovosti - kolik cizího kapitálu můžeme získat

8 Opakování 1. Do jakých kapitol je členěn finanční plán? 2. Jak stanovujeme plánování odbytu a tržeb? 3. Do kterých výkazů se promítají výsledky hospodaření podniku? 4. Jaké máme požadavky na majetek? 5. Jaké ekonomické předpoklady ovlivňují finanční plán?

9 Odpovědi na otázky 1.Odbyt a tržby, výsledky hospodaření, požadavky na majetek, potřebu finančních zdrojů a ekonomické předpoklady. 2.Stanovujeme optimistickou a pesimistickou variantu. 3.Do výkazu zisku a ztráty, výkazu peněžních příjmů a výdajů a rozvahy. 4.Na pořízení a technické zhodnocení dlouhodobého majetku, pro rozvoj podniku, pro inovaci výrobku a na ekologické výdaje. 5.Finanční plán ovlivňuje technický pokrok, sociální okolí, stav hospodářství, státní daňová a úvěrová politika.

10 Použité zdroje Mlčoch,J. Financování podniku pro obchodní akademie. Nakladatelství Fortuna, 1994 ISBN Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google