Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nový Zéland. Popis  Severní ostrov je druhý největší ostrov Nového Zélandu, má rozlohu asi 114 597 km². Leží zde největší město Auckland (1,3 milonu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nový Zéland. Popis  Severní ostrov je druhý největší ostrov Nového Zélandu, má rozlohu asi 114 597 km². Leží zde největší město Auckland (1,3 milonu."— Transkript prezentace:

1 Nový Zéland

2 Popis  Severní ostrov je druhý největší ostrov Nového Zélandu, má rozlohu asi 114 597 km². Leží zde největší město Auckland (1,3 milonu obyv.) a hlavní město Wellington s 300 000 obyvateli  Náš Severní ostrov Nového Zélandu je ze severu obtékán ze severozápadní části TASMANOV7M MOŘEM a z severovýchodí části SEVERNÍM PACIFICKÝM OCEÁNEM  Severní ostrov delí od jižního COOKUV ZÁLIV

3

4 POVRCH  Ostrov má velmi nepravidelné pobřeží s několika poloostrovy. Úrodné nížiny přecházejí v kopce lemované zátokami a písčitými plážemi.

5

6  Uprostřed Severního ostrova se nachází oblast sopek. Čtyři z nich jsou dosud činné a je zde také mnoho bublajících horkých pramenů a gejzírů.

7

8

9  Nejvyšším vrcholem Severního ostrova je jedna ze čtyř sopek, sopka Ruapehu (2797 m). Na jihu ostrova se rozeklané kopce svažují a přecházejí v roviny a pobřežní nížiny.

10 Ruapehu (2797 m)

11

12  KONEC


Stáhnout ppt "Nový Zéland. Popis  Severní ostrov je druhý největší ostrov Nového Zélandu, má rozlohu asi 114 597 km². Leží zde největší město Auckland (1,3 milonu."

Podobné prezentace


Reklamy Google