Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?. L4 z webové stránky Napíšeme na tabuli!

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?. L4 z webové stránky Napíšeme na tabuli!"— Transkript prezentace:

1 Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?

2 L4 z webové stránky Napíšeme na tabuli!

3 L Potřebuju knihu. Knihu mám na koleji.

4 L4 4 1.Potřebuju knihu. Knihu mám na koleji. Potřebuju knihu, kterou mám na koleji.

5 L Jan má knihu. V knize je mnoho českých písní.

6 L Jan má knihu. V knize je mnoho českých písní. Jan má knihu, v které je mnoho českých písní.

7 L Studenti často dávají otázky o chybách. Dělají chyby.

8 L Studenti často dávají otázky o chybách. Dělají chyby. Studenti často dávají otázky o chybách, které dělají.

9 L Pracuje na historickém románě. Román bude o Josefině Bonapartové.

10 L Pracuje na historickém románě. Román bude o Josefině Bonapartové. Pracuje na historickém románě, který bude o Josefině Bonapartové.

11 L Pro ty studenty mají speciální střední školy. Studenti budou studovat na univerzitě.

12 L Pro ty studenty mají speciální střední školy. Studenti budou studovat na univerzitě. Pro ty studenty, kteří budou studovat na univerzitě, mají speciální střední školy.

13 L4 5 Který vs. jaký

14 L studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra.

15 L4 5 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký.

16 L4 5 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2.Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký jsou univerzity v střední Evropě? Staré.

17 L4 5 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2.Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký. 3.Jaké jsou univerzity v střední Evropě? Staré povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu.

18 L4 5 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2.Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký. 3.Jaké jsou univerzity v střední Evropě? Staré. 4.Které povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu máte teď hodinu? Hodinu francouzštiny.

19 L4 5 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2.Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký. 3.Jaké jsou univerzity v střední Evropě? Staré. 4.Které povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu. 5.Kterou máte teď hodinu? Hodinu francouzštiny.

20 L chyby děláte? Gramatické.

21 L Jaké chyby děláte? Gramatické máte problém? Jen takový malý.

22 L Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V --- ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český.

23 L Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český slovo znamená “velmi”? Tohle.

24 L Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český slovo znamená “velmi”? Tohle.

25 L Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český. 9. Které slovo znamená “velmi”? Tohle. 10. Na --- univerzitě studujete? Na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně.

26 L Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český. 9. Které slovo znamená “velmi”? Tohle. 10. Na které univerzitě studujete? Na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně.


Stáhnout ppt "Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?. L4 z webové stránky Napíšeme na tabuli!"

Podobné prezentace


Reklamy Google