Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Shoda přísudku s podmětem

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Shoda přísudku s podmětem"— Transkript prezentace:

1 Shoda přísudku s podmětem

2 Vrátili se k mamince všichni?
Urči rod podmětu a rozhodni, zda je věta napsaná dobře. Opiš správně věty, ve kterých je chyba. Šišky padaly ze stromů. Veverky se schovaly ve větvích. Vrátily se k mamince všichni? Kdy se vrátily vaše děti? My jsme tam včera nebyli. Vrátili se k mamince všichni?

3 Urči rod podmětu a rozhodni, zda je věta napsaná dobře
Urči rod podmětu a rozhodni, zda je věta napsaná dobře. Opiš správně věty, ve kterých je chyba. Kluci i dívky přišli za tetou. U babičky se sešli její vnukové i vnučky. Lidé tam dlouho stáli. Stráže dobře hlídali. Kluky bolely oči. Stromy rychle opadaly. Stráže dobře hlídaly.

4 Označ podmět a doplň -i nebo -y:
Klacky ležel… na zemi. Ležel… tam balíky slámy. My jsme viděl… balíky slámy. Uši mu zčervenal… . Knihy i sešity ležel… na polici. Klacky ležely na zemi. Ležely tam balíky slámy. My jsme viděli balíky slámy. Uši mu zčervenaly. Knihy i sešity ležely na polici.

5 Označ podmět a doplň -i nebo -y:
Všechny knihy včera zabalil… žáci 6.B. Všichni je za jejich pomoc pochválil… Děti se dnes dobře připravil… na vyučování, učitelé i učitelky měl… radost. Všechny knihy včera zabalili žáci 6.B. Všichni je za jejich pomoc pochválili. Děti se dnes dobře připravily na vyučování, učitelé i učitelky měli radost.

6 Nezapomeň nejdříve určit čas! Doplň i - y, í - ý
Zpěváci vystoupil… v Klatovech. Jejich písně se mi líbil… . My jsme vám říkal…, že ty děti teď nezlob… Zpěváci vystoupili v Klatovech. Jejich písně se mi líbily . My jsme vám říkali, že ty děti teď nezlobí .

7 Nezapomeň nejdříve určit čas! Doplň i - y, í - ý
Stráže hlídal… dobře. Dívky učiteli prozradil… všechno. Všichni se mi líbil… Líb… se mi ta dívka. Vlasy jí vlál… ve větru. Stráže hlídaly dobře. Dívky učiteli prozradily všechno. Všichni se mi líbili . Líbí se mi ta dívka. Vlasy jí vlály ve větru.

8 Nezapomeň vždy nejdříve určit čas! Věty opiš a doplň i - y, í - ý
Hanka nos… nejraději kalhoty. Malé děti i velcí žáci pospíchal… ke škole. Tulipány rozkvetl… . Hvězdy na obloze se rozzářil… . Klukům zářil… oči. Rodiče nám slíbil… výlet. Cesty do Prahy se Zdeňkovi vždy líb… Hanka nosí nejraději kalhoty. Malé děti i velcí žáci pospíchali ke škole. Tulipány rozkvetly . Hvězdy na obloze se rozzářily. Klukům zářily oči. Rodiče nám slíbili výlet. Cesty do Prahy se Zdeňkovi vždy líbí .

9 Nezapomeň vždy nejdříve určit čas! Věty opiš a doplň i - y, í - ý
Ten kluk se mi líb… . Líbil… se ti ty knihy? Ryby klukům uplaval… . Maminka vyžehl… prádlo. Muži se postaral… o vaření i pečení. Květiny zavoněl… v pokoji. Lidé se sbíhal… k náměstí. Zástupy sportovců tam připrav… vystoupení. Ten kluk se mi líbí . Líbily se ti ty knihy? Ryby klukům uplavaly . Maminka vyžehlí prádlo. Muži se postarali o vaření i pečení. Květiny zavoněly v pokoji. Lidé se sbíhali k náměstí. Zástupy sportovců tam připraví vystoupení.

10


Stáhnout ppt "Shoda přísudku s podmětem"

Podobné prezentace


Reklamy Google