Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_12_Krtek obecný Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_12_Krtek obecný Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_12_Krtek obecný Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Přírodověda/Rozmanitost přírody – 5. ročník Období vytvoření: březen 2012 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o krtku obecném. Žáci poté odpovídají na zadané otázky. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor.

2  Má válcovité tělo, lopatovitě rozšířené přední končetiny.  Je masožravec a hmyzožravec.  Oči mu zakrněly, sluch má výborný, hmatá lysým rypáčkem na hlavě.  Je savec.

3

4

5  Zkus vyjmenovat oblasti, kde se nachází krtek obecný. (Zkontroluj z následující mapou výskytu.)  Popiš podle obrázku tělo krtka obecného.  Čím se živí?  Jak přečkává zimní nepříznivé podmínky?

6

7  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová.  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: jpg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: _Mole-hills.jpg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: g


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_12_Krtek obecný Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."

Podobné prezentace


Reklamy Google