Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jazyk český – opakování 3 zábavné opakování 1. třída.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jazyk český – opakování 3 zábavné opakování 1. třída."— Transkript prezentace:

1 Jazyk český – opakování 3 zábavné opakování 1. třída

2 Vylušti rébusy: kaníky 100 pa pka ka 100 lek me2d 100

3 Slož slova: brambora kolotoč zánloca

4 Potichu si přečti text: Maminka peče tvarohové a povidlové koláče. Tomáš si čte knížku. Jeho sestra Katka šla na procházku se psem Alíkem. Tatínek s dědečkem opravují auto. Babička na zahrádce sází květiny.

5 Vzpomeneš si, co dělají členové rodiny? Maminka Tatínek Babička Dědeček Tomáš Katka peče tvarohové a povidlové koláče. opravuje s dědečkem auto. sází na zahrádce květiny. opravuje s tatínkem auto. čte knížku. šla na procházku se psem Alíkem.

6 Doplň i,í/y,ý (DI, TI, NI - DY, TY, NY) dět_, d_vadlo, bot_, d_m, lid_čky, not_, t_kadlo, ryt_ř, van_, bod_, t_síc, An_čka, sud_, hod_na, kon_k, rod_na pon_k, kamen_, kn_hy, št_ka, pen_ze i i i y ýy y í yy i i y y i i i i í í í

7 Zapamatuj si co nejvíce obrázků:

8 Kolik jste si jich zapamatovali?:

9 Přepiš do sešitu: Prázdniny trvají dva měsíce. O prázdninách se chodíme koupat. Také jezdíme na kole. Navštěvujeme zajímavá místa naší republiky. Na prázdniny se už moc těšíme.

10 Označení výukového materiálu: Anotace:Zábavné procvičování probraného učiva Autor:Mgr. Lenka Falešníková Jazykčeština Očekávaný výstup: Žák skládá z písmen slova, procvičuje paměť, procvičuje slabiky dy, ty, ny, - di, ti, ni Speciální vzdělávací potřeby-žádné- Klíčová slovaSkládání slov, paměť, dy,ty,ny – di, ti, ni Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinovaná Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzdělánízákladní vzdělávání – první stupeň Typická věková skupina6 - 9 let

11 Obrázky byly staženy z těchto internetových adres: Pes: Kost:http://www.potrebyprozviratka.cz/12612-kost-buvoli-20-cm.htmlhttp://www.potrebyprozviratka.cz/12612-kost-buvoli-20-cm.html Kapesníky: Značka: Kostka: Stolek: Otazník (modrý): Otazník (červený): Boty: Kočka: Auto: Kostky: Krabice: Kniha: Kolo:


Stáhnout ppt "Jazyk český – opakování 3 zábavné opakování 1. třída."

Podobné prezentace


Reklamy Google