Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rostliny 1.třída. Jsou to rostliny? Rostliny Hledej rozdíly mezi obrázky: Byliny – dužnatý stonek Dřeviny – dřevnatý stonek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rostliny 1.třída. Jsou to rostliny? Rostliny Hledej rozdíly mezi obrázky: Byliny – dužnatý stonek Dřeviny – dřevnatý stonek."— Transkript prezentace:

1 Rostliny 1.třída

2 Jsou to rostliny?

3 Rostliny Hledej rozdíly mezi obrázky: Byliny – dužnatý stonek Dřeviny – dřevnatý stonek

4 Správně přiřaď: bylina keř strom

5 Stavba rostlin - dřeviny květy listy větve kmen kořeny Keře nemají kmen.

6 Stavba rostlin - bylina květ stonek listy kořeny

7 Rostliny potřebují k životu: Světlo a teplo od slunce Vodu Vzduch Živiny z půdy

8 Co jsme si zapamatovali? Rostliny dělíme na: dřeviny – STROM + KEŘ (mají dřevnatý stonek) byliny Stavba rostlin: Dřeviny (strom, keř) Byliny Květy, listy, větve, kmen, kořeny (keř nemá kmen) Květy, stonek, listy, kořeny

9 Anotace: Jde o prezentaci, která žáky prvotně seznamuje s rostlinami. Je určená pro hromadnou práci na interaktivní tabuli. Cílem prezentace je osvojení si prvotních základních poznatků o rostlinách u žáků 1. ročníku ZŠ. Autor - Mgr. Lenka Falešníková Oblast: Člověk a jeho svět Očekávaný výstup – žák rozdělí rostliny dle stonku, uvědomuje si základní podmínky pro vývoj rostlin Cílová skupina - žák 1. stupně, 1. třída, Typická věková skupina - 7 let Obrázky jsou staženy z této internetové adresy: http://www.google.cz/images http://www.google.cz/images


Stáhnout ppt "Rostliny 1.třída. Jsou to rostliny? Rostliny Hledej rozdíly mezi obrázky: Byliny – dužnatý stonek Dřeviny – dřevnatý stonek."

Podobné prezentace


Reklamy Google