Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace OBRÁZKOVÉ ČTENÍ S HÁDANKOU Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace OBRÁZKOVÉ ČTENÍ S HÁDANKOU Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace OBRÁZKOVÉ ČTENÍ S HÁDANKOU Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Kateřinou Různarovou Zdroj obrazového materiálu www.obrazky.czwww.obrazky.cz

2 HÁDANKY Čtyři rohy, žádné, chodí to, stojí to.jenom břicho veliké. Je velké jako,Jen jedna řada, je z jámy nevytáhne.a přece tuze kousá. Přišel k nám,Sedí v komoře, zalehl nám celý dvůr.vlasy má venku na dvoře.

3 Stojí babice rozcuchaná velice. Když přijdou časy, zelené má vlasy, když tělo chřadne, do vody padne. Některé měsíce mají 31 dnů. Kolik jich má 28 dnů? JEDEN ŽÁDNÝ VŠECHNY Čtyři nožky, dva trnožky, v zimě běží, v létě leží. Kdo má vpředu dvě oči, ale vzadu ještě spoustu dalších?

4 Nemá to huby, ale tři zuby, u jídla slouží, po něm netouží Kdo chodí spát v botách? Pokud v závodě předběhnete závodníka na druhém místě, na kolikátém místě budete? PRVNÍM DRUHÉM TŘETÍM Černá hlavička, bílá nožička. hlavička když zčervená, konec nožky znamená.


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace OBRÁZKOVÉ ČTENÍ S HÁDANKOU Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční."

Podobné prezentace


Reklamy Google