Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace CYKLISTA Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace CYKLISTA Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace CYKLISTA Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Kateřinou Různarovou Zdroje www.obrazky.cz, www.predskolaci.cz/?p=680www.obrazky.cz

2 Dokud běhá širým polem zajíc ušáček, nemusí se koukat kolem, obejde se bez značek. Vyběhne-li na pěšinku, máma na něj zavolá: „Dávej pozor, milý synku! To je cesta pro kola!“

3  Je - li zřízen jízdní pruh pro cyklisty nebo stezka pro cyklisty, je cyklista povinen jich použít.  Cyklista mladší 15 let musí mít na hlavě řádně připevněnou ochrannou přilbu.

4

5  Dítě mladší 10 let nesmí jet na silnici na kole bez doprovodu.  Na kole se nesmí jezdit po chodníku, aby nebyli ohroženi chodci.  Na silnici jezdíme na kole vždy jednotlivě za sebou při pravém okraji vozovky.  Změnu směru oznamujeme upažením ruky.

6 Stezka pro cyklisty

7 Stezka pro chodce a cyklisty

8 Směrová tabulka pro cyklisty (označení cyklostezky)

9 Jízdní pruh pro cyklisty

10 Pracovní list – Já, cyklista!  Podtrhni obrázek se správným cyklistou, a uveď chyby, kterých se děti dopustily.  Co je v povinném vybavení kola a cyklisty? Domaluj do obrázků.  Napiš, jak se nazývají tyto dopravní značky a správně je vybarvi.


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace CYKLISTA Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání."

Podobné prezentace


Reklamy Google