Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klasicismus je umělecký sloh, který vznikl v 18. století ve Francii na královském dvoře „krále Slunce“ Ludvíka XIV., odkud se dále šířil do Evropy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klasicismus je umělecký sloh, který vznikl v 18. století ve Francii na královském dvoře „krále Slunce“ Ludvíka XIV., odkud se dále šířil do Evropy."— Transkript prezentace:

1

2 Klasicismus je umělecký sloh, který vznikl v 18. století ve Francii na královském dvoře „krále Slunce“ Ludvíka XIV., odkud se dále šířil do Evropy.

3 Je to umělecký styl, který vychází z filosofie racionalismu. Latinské slovo ratio znamená rozum. Proti víře se zde staví rozum, jenž je pokládán za všemocný. Proti mysticismu a vyumělkovanosti baroka baroka pak rozumovou kázeň a krásu vycházející z přírody. Je to snaha o dokonalost a harmonickou vyrovnanost.

4 Hudební klasicismus nejčastěji dělíme do dvou období: 1.Předklasicismus (2. Pol. 18. st.) 2. Klasicismus (přelom 18. a 19. st.)

5 KLASICISTNÍ MALÍŘI Jacques Louis David, Francisco de Goya

6 KLASICISTNÍ SOCHAŘI Etienne Maurice Falconet, Antonío Canoca

7 KLASICISTNÍ LITERÁTI Molière, Jean Racine


Stáhnout ppt "Klasicismus je umělecký sloh, který vznikl v 18. století ve Francii na královském dvoře „krále Slunce“ Ludvíka XIV., odkud se dále šířil do Evropy."

Podobné prezentace


Reklamy Google