Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj."— Transkript prezentace:

1 Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj. Základy strojnictví.1. vyd. Praha : Europa-Sobotáles cz s.r.o., 2004. KŘÍŽ, R. Stavba a provoz strojů I. Části strojů. 1. vyd. Praha : SNTL, 1977. POUZE PRO VÝUKOVÉ ÚČELY Tlakové spoje Spoje vytvořené nalisováním, smrštěním náboje, roztažením hřídele.

2 Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj. Základy strojnictví.1. vyd. Praha : Europa-Sobotáles cz s.r.o., 2004. KŘÍŽ, R. Stavba a provoz strojů I. Části strojů. 1. vyd. Praha : SNTL, 1977. POUZE PRO VÝUKOVÉ ÚČELY Tlakové spoje Konstrukční úpravy hřídele a náboje s cílem zvýšit únavovou bezpečnost a omezit vibrační korozi.

3 Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj. Základy strojnictví.1. vyd. Praha : Europa-Sobotáles cz s.r.o., 2004. KŘÍŽ, R. Stavba a provoz strojů I. Části strojů. 1. vyd. Praha : SNTL, 1977. POUZE PRO VÝUKOVÉ ÚČELY Svěrné spoje

4 Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj. Základy strojnictví.1. vyd. Praha : Europa-Sobotáles cz s.r.o., 2004. KŘÍŽ, R. Stavba a provoz strojů I. Části strojů. 1. vyd. Praha : SNTL, 1977. POUZE PRO VÝUKOVÉ ÚČELY Rozpěrné spoje rozpínací kroužky upínací pouzdra doplněná kruhovou maticí KM (tento způsob se používá někdy i pro valivá ložiska)

5 Spoje jednoduchými elementy pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj. Základy strojnictví.1. vyd. Praha : Europa-Sobotáles cz s.r.o., 2004. KŘÍŽ, R. Stavba a provoz strojů I. Části strojů. 1. vyd. Praha : SNTL, 1977. BUREŠ, V. Části strojů I. 2. vyd. Plzeň : Ediční středisko VŠSE, 1979. POUZE PRO VÝUKOVÉ ÚČELY Příklady otázek a úkolů Na obrázku sestavení kotoučové pily určete a zařaďte všechny druhy spojů. Jak se provádí jednotlivé způsoby montáže tlakových spojů? Které ze spojů s využitím tření jsou vhodné pro častou demontáž? S čím musíme počítat u svěrného spoje z hlediska bezpečnosti práce? Co je to uložení s přesahem? Přemýšlejte, na co byste museli dát pozor při ohřevu náboje (na co všechno může mít vliv zvýšená teplota). Vysvětlete princip hydraulické montáže a demontáže. Napište a vysvětlete zákon smykového tření.


Stáhnout ppt "Spoje s využitím tření pro přenos zatížení DOLEČEK, J., HOLOUBEK, Z. Strojnictví I. pro SOU. 1. vyd. (nebo pozdější) Praha : SNTL, 1988. FISCHER, U. aj."

Podobné prezentace


Reklamy Google