Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.10/01.0063

2 Lomené výrazy - násobení Matematika 9.ročník Mgr. Marcela Kubátová

3 Úprava obecně: Výsledkem je zlomek, kde v čitateli je součin čitatelů a ve jmenovateli součin jmenovatelů!

4 Lomené výrazy násobíme jako zlomky: vynásobíme čitatele s čitatelem a jmenovatele se jmenovatelem. Před tím ovšem můžeme také krátit, pokud to jde.

5 Pokud násobíme zlomek celistvým výrazem, snadno do něho doplníme jmenovatele 1! Pozor, připomínám!!! V součtu nelze krátit!

6 Pokud chceme krátit, musíme předem rozkládat na součin!

7 A na závěr vytýkání pomocí vzorců, a pak krácení v součinu.

8 Zdroje: učebnice: RNDr. Jan Houska, CSc. Mgr. Jaroslava Hávová Doc. Ing. Bohuslav Eichler Matematika pro 9.ročník základní školy Aritmetika a algebra Fortuna, 1991 František Běloun a kol. Sbírka úloh z matematiky pro ZŠ SPN, 1992


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google