Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.16 Lomené výrazy – násobení a dělení Anotace: Žák si připomene krácení, násobení a dělení zlomků. Prezentace žákovi ukáže postup.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.16 Lomené výrazy – násobení a dělení Anotace: Žák si připomene krácení, násobení a dělení zlomků. Prezentace žákovi ukáže postup."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.16 Lomené výrazy – násobení a dělení Anotace: Žák si připomene krácení, násobení a dělení zlomků. Prezentace žákovi ukáže postup při násobení a dělení lomených výrazů. Vzdělávací oblast: Matematika Autor: Mgr. Robert Kecskés Jazyk: Český Očekávaný výstup: Násobí a dělí lomené výrazy. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2012-2013 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Devátý ročník základní školy

2 Násobení zlomků Připomeneme si násobení zlomků. Nejdříve se podíváme, zda se nedají zlomky krátit. V našem případě se zlomky nedají krátit. Vynásobíme čitatele a zvlášť jmenovatele. Zapíšeme výsledek.

3 Dělení zlomků Připomeneme si dělení zlomků. Nejdříve opíšeme první zlomek napíšeme krát a druhý zlomek převrátíme. Nyní se podíváme, zda se nedají zlomky krátit. V našem případě se zlomky nedají krátit. Vynásobíme čitatele a zvlášť jmenovatele. Zapíšeme výsledek.

4 Násobení a dělení lomených výrazů Vypočti: Nejdříve se podíváme, zda se nedají lomené výrazy krátit. V našem případě se výrazy dají krátit. Krátíme. 1 Zlomky vynásobíme. 1 1 Zapíšeme podmínky. Pozor při zapisování podmínek. Díváme se na jmenovatele ještě před krácením!

5 Násobení a dělení lomených výrazů Vypočti: 1. Krátíme. 1 4 1 1 2. Vynásobíme. 3.Zapíšeme podmínky.

6 Násobení a dělení lomených výrazů 1. Převedeme na násobení. 2. Krátíme. 3. Vynásobíme. 4. Zapíšeme podmínky. 5. Při zápisu podmínek u druhého zlomku dejte pozor. Zlomek byl převrácen. Zajímá nás jeho čitatel i jmenovatel!

7 Násobení a dělení lomených výrazů 1. Rozložíme na součin čitatele i jmenovatele. 2. Krátíme. 1 1 1 1 1 1 3. Vynásobíme. 4. Zapíšeme podmínky. Díváme se na jmenovatele po rozkladu na součin.

8 Násobení a dělení lomených výrazů Postup 1.Rozklad na součin 2.Krácení 3.Násobení 4.Podmínky


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.16 Lomené výrazy – násobení a dělení Anotace: Žák si připomene krácení, násobení a dělení zlomků. Prezentace žákovi ukáže postup."

Podobné prezentace


Reklamy Google