Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SUCHO VODA HLADOMOR VZDĚLÁNÍ MALÁRIE AIDS Afričané utíkají před suchem. Půda, na které dosud žili, jim už nadále nemůže poskytnout bezpečné živobytí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SUCHO VODA HLADOMOR VZDĚLÁNÍ MALÁRIE AIDS Afričané utíkají před suchem. Půda, na které dosud žili, jim už nadále nemůže poskytnout bezpečné živobytí."— Transkript prezentace:

1

2 SUCHO VODA HLADOMOR VZDĚLÁNÍ MALÁRIE AIDS

3 Afričané utíkají před suchem. Půda, na které dosud žili, jim už nadále nemůže poskytnout bezpečné živobytí. Lidská činnost nebo přírodní síly narušily životní prostředí a původním obyvatelům nezbývá nic jiného než se vydat na cestu.

4 Nový atlas afrických jezer porovnává satelitní snímky pořízené před desítkami let se snímky současnými. Zaznamenává rapidní úbytek vodní plochy na jezeru Čad. Na vině jsou klimatické změny a nešetrné hospodaření s vodou.

5 Jih Afriky sužuje nejhorší hladomor za posledních deset roků. Podle údajů organizace ‘‘Lékaři bez hranic‘‘ je smrtí z hladomoru ohrožených půl miliónu lidí. Další milion je závislý na humanitární pomoci.

6 V Africe žije mnoho dětí, které nemají přístup ke vzdělání. Chudoba je hlavní příčinou toho, že mnoho dětí nechodí pravidelně do školy a nezíská ani základní vzdělání.

7 Parazitární onemocnění vyskytující se zejména v tropických a subtropických oblastech. Původcem jsou zimničky – krevní paraziti, které přenášejí komáři. Malárie se projevuje charakteristickými, pravidelně se opakujícími záchvaty horečky, které doprovázejí bolesti hlavy, zimnice a celková schvácenost.

8 Podle expertů hrozí Africe zhroucení celých států a společenských struktur. Již dnes je AIDS nejčastější příčinou úmrtí Afričanů a podle odhadů OSN bude za pět let umírat v Africe na AIDS 13 000 lidí denně. Nemoc AIDS je v současné době největší hrozbou Afriky.

9 AIDSMALÁRIE


Stáhnout ppt "SUCHO VODA HLADOMOR VZDĚLÁNÍ MALÁRIE AIDS Afričané utíkají před suchem. Půda, na které dosud žili, jim už nadále nemůže poskytnout bezpečné živobytí."

Podobné prezentace


Reklamy Google