Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Problém hladu a podvýživy. Kuba Jídlo Jídlo To je kapitola sama pro sebe. Kdo by čekal, že se na Kubě setká s rozvinutou kuchyní, typickou pro země Latinské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Problém hladu a podvýživy. Kuba Jídlo Jídlo To je kapitola sama pro sebe. Kdo by čekal, že se na Kubě setká s rozvinutou kuchyní, typickou pro země Latinské."— Transkript prezentace:

1 Problém hladu a podvýživy

2 Kuba Jídlo Jídlo To je kapitola sama pro sebe. Kdo by čekal, že se na Kubě setká s rozvinutou kuchyní, typickou pro země Latinské Ameriky, velice se plete. Kubánci, přestože uvařit umějí dobře, nevaří skoro nic, jelikož na to nemají. To je kapitola sama pro sebe. Kdo by čekal, že se na Kubě setká s rozvinutou kuchyní, typickou pro země Latinské Ameriky, velice se plete. Kubánci, přestože uvařit umějí dobře, nevaří skoro nic, jelikož na to nemají.

3 Afrika Tropická Afrika – 150 mil. obyvatel a 43 % domácností trpí podvýživou Tropická Afrika – 150 mil. obyvatel a 43 % domácností trpí podvýživou

4 Negramotnost V zemích „černé“ Afriky často převyšuje 60 %, v Nigeru 86 % V zemích „černé“ Afriky často převyšuje 60 %, v Nigeru 86 % Ta způsobuje Ta způsobuje nízkou informo- vanost o různých problémech

5 Problémy Afriky Asi 3,5 milionu dětí zemře každý rok kvůli tomu, že nemají dostatek potravin. To je třetina všech dětských úmrtí ve světě, varují studie publikované v nejnovějším čísle britského odborného časopisu Lancet, o jejichž závěrech informují zahraniční média. Asi 3,5 milionu dětí zemře každý rok kvůli tomu, že nemají dostatek potravin. To je třetina všech dětských úmrtí ve světě, varují studie publikované v nejnovějším čísle britského odborného časopisu Lancet, o jejichž závěrech informují zahraniční média. Naprostá většina podvyživených dětí a těhotných žen žije ve dvaceti asijských a afrických zemích. Naprostá většina podvyživených dětí a těhotných žen žije ve dvaceti asijských a afrických zemích. Přitom přinejmenším čtvrtině z těchto úmrtí lze podle výzkumníků relativně snadno předejít. Například dodáváním vitamínu A a zinku, které zlepšují kvalitu mateřského mléka. Právě kvůli nedostatečnému kojení zemře podle odhadů vědců až 1,4 milionu dětí ročně. Přitom přinejmenším čtvrtině z těchto úmrtí lze podle výzkumníků relativně snadno předejít. Například dodáváním vitamínu A a zinku, které zlepšují kvalitu mateřského mléka. Právě kvůli nedostatečnému kojení zemře podle odhadů vědců až 1,4 milionu dětí ročně.

6 Formy hladu Akutní hlad - příjem energie je menší než výdej, umírání Chronická podvýživa – Chronická podvýživa – trvalý nedostatečný trvalý nedostatečný energetický příjem, energetický příjem, ale nad hranicí minima ale nad hranicí minima

7 chudoba války nemoci voda vegetace hlad negramotnost

8 Chceme pomáha tam, kde je to opravdu potřeba.

9 UNICEF UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

10 Pomáhejte i vy!!!! Adopce dětí Adopce dětí Tento projekt pomoci na dálku, který zajišťuje humanistické centrum Narovinu, je pomocí dětem z Keni, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je především zprostředkovat přístup ke vzdělání. Dar ve formě finanční pomoci je určený na úhradu nákladů pro děti na základních školách - konkrétně na zaplacení školného, školních pomůcek a školní uniformy.


Stáhnout ppt "Problém hladu a podvýživy. Kuba Jídlo Jídlo To je kapitola sama pro sebe. Kdo by čekal, že se na Kubě setká s rozvinutou kuchyní, typickou pro země Latinské."

Podobné prezentace


Reklamy Google