Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vietnam. VVVVietnam (Socialistická republika Vietnam) je stát v jihovýchodní Asii na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vietnam. VVVVietnam (Socialistická republika Vietnam) je stát v jihovýchodní Asii na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře."— Transkript prezentace:

1 Vietnam

2 VVVVietnam (Socialistická republika Vietnam) je stát v jihovýchodní Asii na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře s více než dvoutisíciletou historií. Jeho sousedy jsou Kambodža, Čína, Laos. JJJJe to velmi chudá země s velkým zalidněním (83 535 576 obyvatel). PPPPřes celkové snižování chudoby ve Vietnamu zde existuje řada oblastí s nízkou životní úrovní.

3  Ekonomický vývoj Vietnamu je v posledních letech více než uspokojivý. Dosud však přetrvává řada nedostatků a překážek ve využívání dosažených ekonomických ukazatelů. Patří k nim korupce, nedokonalá legislativa, nízká efektivita výroby, plýtvání přírodními zdroji či špatné hospodaření zejména státních podniků.

4 AngolaAngolaAngolaAngola

5 AAAAngola má kvůli čtvrt století trvajícím bojům rozvrácenou ekonomiku. RRRRozloha Angoly je 1 246 700 km², což ji činí třicátou největší zemí světa. JJJJe zde hladomor a vysoká úmrtnost na virové nemoci. PPPPortugalština je také nejdůležitějším a oficiálním jazykem. DDDDélka života je u mužů průměrně 43 let, u žen 47. Tedy asi o 25 let méně než v ČR.

6

7 MongolskoMongolskoMongolskoMongolsko

8 NNNNavzdory tomu, že je Mongolsko svou rozlohou(1 564 116 km²) 1 1 1 18. největším státem světa má jen 2 650 952 obyvatel. PPPPo vzniku Kazachstánu Mongolsko přestalo být největším vnitrozemským státem světa (zaujímá druhou pozici), je však státem nejvíc odlehlým od moře (700 km).

9

10 ZambieZambieZambieZambie

11  Zambie je chudá, typicky rozvojová země.  Obrovským problémem je zde AIDS – v roce 1999 téměř 20 % obyvatelstva (asi 870 000) bylo nakaženo virem HIV a počet úmrtí na onemocnění AIDS v tomto roce přesáhl 99 000 lidí. Průměrnou délkou života 37,35 roku se Zambie řadí na 6. nejnižší příčku na světě.  Živočišná výroba je velmi zaostalá.  Zemědělství v Zambii je extenzivního typu, na nízkém stupni modernizace a z velké části samozásobitelské.

12

13 Jemen

14  Tato země se může chlubit svou gramotností(50%).  Velký problém v této arabské zemi činí diskriminace žen.

15


Stáhnout ppt "Vietnam. VVVVietnam (Socialistická republika Vietnam) je stát v jihovýchodní Asii na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře."

Podobné prezentace


Reklamy Google