Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

INFORMATIKA 7 Fonty písma III2 - I7- 14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "INFORMATIKA 7 Fonty písma III2 - I7- 14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,"— Transkript prezentace:

1 INFORMATIKA 7 Fonty písma III2 - I7- 14

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika, respektive Praktikum z informatiky v 7. ročníku, oblast Informační a komunikační technologie. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s počítačem a využití informací z internetu. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě pomocí dataprojektoru nebo na interaktivní tabuli.

3 Font písma Fontem myslíme paletu stylů písem – jak bude graficky vypadat dané písmo. Na výběr je celá řada fontů. Patková i nepatková, ozdobná i prostá. Pozor na některé fonty – nepodporují česká písmena typu ř, š, č apod. !

4 Nástroj změnu fontu písma

5 Font písma je třeba volit až po napsání celého textu. Pro lidský zrak je lepší volit font bezpatkového písma. Nejpoužívanější jsou fonty ARIAL a TIMES NEW ROMAN. Změna fontu se provádí označením textu a poté výběrem fontu.

6 Úkol : Napiš své jméno a příjmení 20 různými fonty písma

7 Zdroje obrázků: Obrázek na snímku č.4 v této prezentaci byl vytvořen nástrojem snímek obrazovky ze sady MS Office – pořídil autor prezentace


Stáhnout ppt "INFORMATIKA 7 Fonty písma III2 - I7- 14. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo v předmětu Informatika,"

Podobné prezentace


Reklamy Google