Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Vladislav Michl Název: VY_32_INOVACE_559_VYJMENOVANÁ_SLOVA Téma: OPAKOVÁNÍ VYJMENOVANÝCH.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Vladislav Michl Název: VY_32_INOVACE_559_VYJMENOVANÁ_SLOVA Téma: OPAKOVÁNÍ VYJMENOVANÝCH."— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Vladislav Michl Název: VY_32_INOVACE_559_VYJMENOVANÁ_SLOVA Téma: OPAKOVÁNÍ VYJMENOVANÝCH SLOV Číslo projektu: CZ 1.07/1.4.00/21. 2975

2 Prezentace je určena žákům 4. ročníku v hodině českého jazyka jako opakovací. Žáci si zopakují vyjmenovaná slova, slova příbuzná a při řešení jednotlivých úkolů si ověří své znalosti z probrané látky. ANOTACE:

3 VYJMENOVANÁ SLOVA Napiš vyjmenovaná slova po m: My, mýt, myslit, mýlit se, hmyz, myš, hlemýžď, mýtit, zamykat, smýkat, dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl.

4 Vypiš slova jednoslabičná Ke slovu myslit vymysli slova příbuzná Vypiš podstatná jména

5 Syn, sytý, sýr, syrový, sychravý, usychat, sýkora, sýček, sysel, syčet, sypat. NAPIŠ VYJMENOVAN Á SLOVA PO S

6 Vypiš slovesa Vypiš zvířata Vypiš slova příbuzná ke slovu usychat Vytvoř zdrobnělinu ke slovu syn

7 Vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy, vý. NAPIŠ VYJMENOVA NÁ SLOVA PO V

8 Ke slovu vysoký vymysli slovo opačného významu. Napiš větu, ve které využiješ slovo vít (jiný význam, než ve vyjmenovaných slovech výt). Vypiš slova složená z šesti písmen.

9 Zmrzl_na se mi rozpl_nula na jaz_ku. K narozeninám jsme bab_čce koupili přes_pací hodiny. Na louce běhala hříbata s kob_lami. Podz_mní l_jáky nemám rád. Ml_nářův pomocník b_l k ničemu. Ob_lí se mu cestou do ml_na v_s_palo z vozu. K večeři bude chleba se s_rem. V_chloubal se pěknými známkami na v_svědčení. Pol_cejní v_šetřování b_lo rychle u konce. DOPLŇ y i i i i i i yy y ý y y yý y y y y ý

10 Vlastní tvorba POUŽITÉ ZDROJE


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Vladislav Michl Název: VY_32_INOVACE_559_VYJMENOVANÁ_SLOVA Téma: OPAKOVÁNÍ VYJMENOVANÝCH."

Podobné prezentace


Reklamy Google