Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vyjmenovaná slova po S Předmět : Informační technologie Studium : 1.stupeň základní školy (kombinovaná forma) Jméno : Martina Jiskrová (učo - 322551 )

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vyjmenovaná slova po S Předmět : Informační technologie Studium : 1.stupeň základní školy (kombinovaná forma) Jméno : Martina Jiskrová (učo - 322551 )"— Transkript prezentace:

1

2 Vyjmenovaná slova po S Předmět : Informační technologie Studium : 1.stupeň základní školy (kombinovaná forma) Jméno : Martina Jiskrová (učo - 322551 )

3 Vyjmenovaná slova po S  Syn  Sytý  Sýr  Syrový  Sychravý  Usychat  Sýkora  Sýček  Sysel  Syčet  Sypat

4 Syn Příbuzná slova : synovec, synovský, zlosyn

5 Sytý  Příbuzná slova : sytost, dosyta, nasycený, přesytit

6 Sýr  Příbuzná slova : syreček, sýrový

7 Syrový  Toto slovo má 2 významy :  1. syrový  2. vlhký  Příbuzná slova : syrovinka

8 Sychravý

9 Usychat  Příbuzná slova : zasychat

10 Sýkora

11 Sýček

12 Sysel

13 Syčet  Příbuzná slova : sykot, zasyčet, sykat

14 Sypat  Příbuzná slova : sypký, sýpka, nasypat, zásyp, osypaný

15 Pravidla pro psaní vyjmenovaných slov  Vyjmenovaná slova jsou zvláštní případy, kdy se v kořenech slov domácích píše y (ý) a ve slovech, která jsou od nich odvozená nebo jsou s nimi příbuzná  Jsou to slova po b, l, m, p, s, v, z

16 Příklady vět s vyjmenovanými slovy po S  Můj syn Petr umí počítat do 100.  Najedl jsem se dosyta.  Tento sýr pochází z Francie.  Syrové maso musíme nejdříve uvařit.  Venku je sychravo, teple se obleč.  Zalívej ty květiny pravidelně, jinak ti uschnou.  Včera jsme viděli na stromě sýkorku.  Sysel patří mezi hlodavce.  Víš, jaký je rozdíl mezi sovou a sýčkem?  V houští zasyčel had a rychle se odplazil.  Nasyp trochu obilí slepicím. A teď ty!!! A teď ty!!!

17 Napiš ke každému vyjmenovanému slovu jednu větu (místo vyjmenovaných slov můžeš použít slova příbuzná).  1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8.  9.  10.  11.

18 Vyber správná slova(přečti si větu a klikni na slovo, které si myslíš, že je správně) synovecnenasycenýsýrovousyrýsychravéuschlésýkoruSyselsýčeksykotsýpky  Přines obilí ze ____.  Kup mi prosím ______ housku.  Ticho!!!! Nevyplaš ____.  Najednou jsme uslyšeli tajemný ____.  Zítra přijede tvůj ____ Michal.  Ve středu bylo _____ počasí.  V dálce zahoukal ____.  Otesánek byl stále _____.  Letos byl ____ podzim.  Odnes ty _____ květiny.  ____ je denní zvíře.

19 Nashledanou


Stáhnout ppt "Vyjmenovaná slova po S Předmět : Informační technologie Studium : 1.stupeň základní školy (kombinovaná forma) Jméno : Martina Jiskrová (učo - 322551 )"

Podobné prezentace


Reklamy Google