Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYJMENOVANÁ SLOVA PO S a slova příbuzná. S  Nejsou nějaká přeházená? Vezměte si tužku na interaktivní tabuli a očíslujte slova, jak jdou správně za sebou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYJMENOVANÁ SLOVA PO S a slova příbuzná. S  Nejsou nějaká přeházená? Vezměte si tužku na interaktivní tabuli a očíslujte slova, jak jdou správně za sebou."— Transkript prezentace:

1 VYJMENOVANÁ SLOVA PO S a slova příbuzná

2 S  Nejsou nějaká přeházená? Vezměte si tužku na interaktivní tabuli a očíslujte slova, jak jdou správně za sebou. SYSEL, SYCHRAVÝ, SYTÝ, SÝKORA, SYPAT, SÝR SYČET, SYROVÝ, USYCHAT, SYN, SÝČEK  A vzpomenete si na písničku, kterou jsme se o vyjmenovaných slovech po S učili?

3 S  Poznáš, které je to vyjmenované slovo? Vysvětlete jeho význam. YHSRCVAÝ_________ YÝST _________ VÝYOSR _________

4 S  Ve vyjmenovaných slovech po S je hned několik zvířat. Napiš je na linku. Co o nich víš? ___________________________  Co je to SYCHROV a BOSYNĚ?

5 S  Vymysli větu, ve které použiješ alespoň 4 vyjmenovaná slova po S. Zapiš ji do sešitu.  Vyhledej všechna přídavná jména v řadě vyjmenovaných slov po S.  A jsou tam i nějaká slovesa?

6 S  Urči, ke kterým slovům jsou tato slova příbuzná: SYNOVEC________________ SYROVINKA________________ OSYCHAT________________ SYSLIT________________ SYROVÁTKA________________ NENASYTA________________ SYKOT________________  Rozumíš všem slovům?

7 S  Víš, co je SÍRA? Jak vypadá? Kde se používá?  Vytvoř věty s těmito slovy tak, abys vysvětlil jejich význam. sýrový x sírový x syrový

8  Autor: Olga Josífková, josifek@email.cz, prosinec 2011.  Český jazyk 4. ročník, Prezentace PowerPoint: Vyjmenovaná slova po S. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "VYJMENOVANÁ SLOVA PO S a slova příbuzná. S  Nejsou nějaká přeházená? Vezměte si tužku na interaktivní tabuli a očíslujte slova, jak jdou správně za sebou."

Podobné prezentace


Reklamy Google