Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BEZLEBEČNÍ (CEPHALOCHORDATA) Zoologie 2. ročník. OBECNÁ CHARAKTERISTIKA  strunatci rybovitého tvaru  žijí v litorálu teplých moří  svalovina segmentována.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BEZLEBEČNÍ (CEPHALOCHORDATA) Zoologie 2. ročník. OBECNÁ CHARAKTERISTIKA  strunatci rybovitého tvaru  žijí v litorálu teplých moří  svalovina segmentována."— Transkript prezentace:

1 BEZLEBEČNÍ (CEPHALOCHORDATA) Zoologie 2. ročník

2 OBECNÁ CHARAKTERISTIKA  strunatci rybovitého tvaru  žijí v litorálu teplých moří  svalovina segmentována  NS trubicovitá  CS uzavřená  VS je ve spojení s CS  vývoj je nepřímý

3  oddělená pohlaví  oplození je mimotělní Chorda Hltan se žaberními štěrbinami Svalovina Trávicí soustava

4

5 Myoméry – svalovina Nervová trubice Chorda Trávicí trubice Morfologie kopinatce

6 Branchiostoma lanceolatum)

7

8

9 Pikaia Za nejstarší předchůdce obratlovců je pokládána Pikaia. Jedná se o bezobratlného strunatce. Nejprve byla klasifikována jako segmentový červ. Podrobné analýzy však ukázaly, že Pikaia měla hřebetní strunu. Rekonstrukci tohoto tvora můžete vidět na obrázku. Otisk v kameni pak zde. Pikaia byla dlouhá asi 10 cm a žila ve spodním kambriu (zhruba před 530 miliony let).

10


Stáhnout ppt "BEZLEBEČNÍ (CEPHALOCHORDATA) Zoologie 2. ročník. OBECNÁ CHARAKTERISTIKA  strunatci rybovitého tvaru  žijí v litorálu teplých moří  svalovina segmentována."

Podobné prezentace


Reklamy Google