Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak bych vyučovala o krkavcovitých ptácích.. Krkavcovití ► Jsou největší čeledí řádu pěvců. Patří mezi všežravce, hnízdí na stromech, skalách nebo ve.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak bych vyučovala o krkavcovitých ptácích.. Krkavcovití ► Jsou největší čeledí řádu pěvců. Patří mezi všežravce, hnízdí na stromech, skalách nebo ve."— Transkript prezentace:

1 Jak bych vyučovala o krkavcovitých ptácích.

2 Krkavcovití ► Jsou největší čeledí řádu pěvců. Patří mezi všežravce, hnízdí na stromech, skalách nebo ve skalních dutinách. ► V česku se vyskytujícími známými druhy jsou například vrána, havran polní, sojka obecná či straka obecná. ► Původní předek žil pravděpodobně počátkem třetihor v oblasti dnešní Austrálie.

3 Seznam krkavců ► Havran polní ► Krkavec velký ► Sojka obecná ► Ořešník kropenatý ► Straka obecná ► Kavka obecná ► Vrána šedá ► Vrána černá

4 HAVRAN POLNÍ ► Je pěvec čeledi krkavcovitých. ► Dosahuje stejné velikosti jako vrána obecná, liší se od ní kalhotkami, tj. peřím na nohách a neopeřeným kořenem zobáku.

5 KAVKA OBECNÁ ► Svůj vzhled v žádném případě nezapře. ► Od havranů a vran se liší hlavně velikostí. ► Oproti obou těmto druhům je výrazně menší.

6 KRKAVEC VELKÝ ► Krkavec velký dorůstá velikosti kolem 50 centimetrů a hmotnosti 1,5 kilogramu. ► Krkavec velký je velký černý pták s mohutným vysokým zobákem, na rozdíl od podstatně menšího havrana polního má opeřený kořen zobáku.

7 SOJKA OBECNÁ ► Sojka obecná je nejbarvitější evropský zástupce své čeledi. ► Je oranžovohnědá s černým ocasem a zobákem, růžovooranžovými končetinami, hnědýma očima a bílým kostřcem, který je zvlášť nápadný při letu.

8 OŘEŠNÍK KROPENATÝ ► Je pták velký asi jako hrdlička zahradní. Je tmavě hnědě zbarven s s bílými kapkovitými skvrnami po těle. ► Spodní ocasní krovky a konec ocasu jsou bílé.

9 STRAKA OBECNÁ ► Je díky svému elegantnímu černobílému zbarvení, kovovému lesku tmavých partií a předlouhému stupňovitému ocasu ptákem prakticky nezaměnitelným s žádným jiným naším ptačím druhem.

10 VRÁNA ČERNÁ ► Její opeření je na celém těle černé a zobák je taktéž černý a velmi silný. ► Nohy jsou silné a obratné, slouží k pevnému uchycení potravy, aby ji tento pták mohl zobákem trhat.

11 VRÁNA ŠEDÁ ► Obě pohlaví jsou zbarvena stejně. Hlava je černá se zeleným leskem, vole, holeně, ocas a křídla černá bez lesku. ► Ostatní části těla šedé. Mláďata jsou matnější.

12 Konec o krkavcocitých ptacích ► Jméno: Anička Dufková ► Třída: VIII.B ► Škola: ZŠ A MŠ U Santošky 1 ► Pomoc: Internet


Stáhnout ppt "Jak bych vyučovala o krkavcovitých ptácích.. Krkavcovití ► Jsou největší čeledí řádu pěvců. Patří mezi všežravce, hnízdí na stromech, skalách nebo ve."

Podobné prezentace


Reklamy Google