Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Future time clauses Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Future time clauses Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785."— Transkript prezentace:

1 Future time clauses Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedogických pracovníků (NÚV).

2 Future time clauses Ve vedlejších časových větách (po časových spojkách) se namísto budoucího času používá čas přítomný. When I get home, I will tell them about the accident. They won´t be happy about it when they learn it.

3 Future time clauses Kromě spojky when se v časových větách používají spojky: as soon asbeforethe momentuntil after while I´ll come as soon as I return from work. He won´t leave until you give him the money. Will you take a picture before you climb to the top of the mountain?

4 when = kdy Je-li věta uvedena spojkou when ve větě předmětné, použijeme v této větě budoucí čas s will. I don't know when they will land. Nevím, kdy přistanou.

5 if vs. when if/ when = jestli/ až když Je-li více pravděpodobné, že se děj (ne)uskuteční použijeme spojku when. Pokud se děj uskuteční jen za určitých podmínek, použijeme if. I´ll call you when I come home. (očekávám, že příjdu domů) If I see him, I´ll tell him about the accident. (je možné, že ho nepotkám)

6 ?

7 Translate 1)Sue will be doing her homewok while we are at the party. 2)I´ll go and get some popcorn before the film starts. 3)We won´t make any coffee until we solve the problem. 4)They will go home as soon as the match finishes. 5)Paula will take a picture of Tom the moment he walks through the door. 6)When will they arrive? 7)If I get the job, I´ll buy you a new bike. 8)When I get the job, I´ll get a new mobile phone.

8 Complete the sentences 1) When I leave this school.................. 2) We'll go as soon as.................. 3).................. until you tell me the truth. 4) Before we leave this room.................. 5) I´ll call you the moment.................. 6) They will be celebrating while.................. 7) I´ll go to the hairdresser´s after..................

9 Časové spojky s předpřítomným časem After we have passed the exams, we will go abroad. As soon as they have repaired our car, we will go for a trip. Nejedná-li se o dva současné děje, pak předpřítomný čas vyjadřuje předčasnost vůči budoucímu času.

10 Časové spojky s předpřítomným časem Srovnej: When I eat the ice cream, I will tell you about its flavour. Až budu jíst tu zmrzlinu, řeknu ti jakou má příchuť. When I have eaten the ice cream, I will buy another one. Až sním tu zmrzlinu, koupím si další.


Stáhnout ppt "Future time clauses Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785."

Podobné prezentace


Reklamy Google