Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Svalstvo člověka autor: David Hainall. Typy svaloviny Kosterní svalstvo Tzv. příčně pruhované svalstvo. Upíná se na kostru. Jeho činnost ovládáme vůlí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Svalstvo člověka autor: David Hainall. Typy svaloviny Kosterní svalstvo Tzv. příčně pruhované svalstvo. Upíná se na kostru. Jeho činnost ovládáme vůlí."— Transkript prezentace:

1 Svalstvo člověka autor: David Hainall

2 Typy svaloviny Kosterní svalstvo Tzv. příčně pruhované svalstvo. Upíná se na kostru. Jeho činnost ovládáme vůlí. Hladké svalstvo Tvoří stěny vnitřních orgánů. Jeho činnosti nelze ovládat vůlí. ( )

3 Srdeční svalovina Má podobnou stavbu jako příčně pruhované kosterní svalstvo. Tvoří stěnu srdce. Jeho činnost nelze ovládat vůlí.

4 Popis hlavních svalových skupin ( ) mimické svaly zdvihač hlavy s. deltový dvojhlavý s. pažní s. pohybující rukou velký s. prsní šikmé s. břišní přímý s. břišní čtyřhlavý s. stehenní s. pohybující prsty s. lýtkové

5 ( ) s. trapézový zdvihač hlavy s. deltový trojhlavý s. pažní natahovače a stahovače ruky šikmý s. břišní široký s. zádový s. hýžďové dvojhlavý s. stehenní s. lýtkové Achillova šlacha

6 Svalstvo člověka – shrnutí Typy svalstva: kosterní (příčně pruhované), hladké a srdeční svalovina. Uchycení příčně pruhovaného svalstva na kost – šlachy, vazy. Svalstvo společně s kostrou určuje tvar těla a umožňuje jeho pohyb.


Stáhnout ppt "Svalstvo člověka autor: David Hainall. Typy svaloviny Kosterní svalstvo Tzv. příčně pruhované svalstvo. Upíná se na kostru. Jeho činnost ovládáme vůlí."

Podobné prezentace


Reklamy Google