Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

„Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "„Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí""— Transkript prezentace:

1 „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

2 „Venkov obecně vymezován jako řídce osídlený prostor, ve kterém mají důležitou funkci zemědělci.“ Demograficky:nízký počet obyvatel a hustota obydlení Urbanisticky:specifický typ zástavby Sociologicky:jiný způsob života „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

3 Vymezení na základě velikosti sídla – území ČR. Vymezení na základě hustoty obyvatel – mezinárodní srovnání. Popisné definice bez limitních hodnot. „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

4 a)Cca 200.000 zemědělců (tj. 4% podíl na celkové zaměstnanosti v národním hospodářství), kteří hospodaří na 4.264.000 ha zemědělské půdy (tj. 54% celkové rozlohy státu), b)9,5 mil obyvatel, kteří žijí na 78, 371 km 2 (tj.99,37% celkové rozlohy ČR). „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

5 „Území převážně přírodního charakteru vně městských sídel, jehož součástí jsou venkovská sídla (tj. sídla do 2000 obyvatel).“ (HRABÁNKOVÁ, TRNKOVÁ, 2006) „Za venkovské lze počítat všechny obce do 2000 obyvatel a část obcí s 2-5 tisíci obyvatel.“ (VOTRUBEC, 1980) „Obec, která má alespoň 3 tisíce obyvatel, je městem, pokud tak stanoví předseda PS po vyjádření vlády.“ (zákon 128/2000 Sb., o obcích) „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

6 Venkov je místo, kde se chovají slepice. Venkov je místo, odkud se o víkendu nedostaneme autobusem kamkoliv. … „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

7 „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

8 „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

9 Útlum zemědělství, migrace obyvatel z venkova do města za prací nedostatečný počet mikropodniků na venkově Mikropodnik: - zaměstnává méně než 10 lidí - roční obrat (resp.roční celková rozvaha) nepřekračuje 2 mil. Eur „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

10 Nedostatek kapitálu, menší kupní síla, tlak obchodních řetězců, nedostatečná občanská a technická infrastruktura, nedostatek kvalifikovaných lidí. „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

11 Kdo pracuje „sám pro sebe“, neodpovídá za svoji práci svému vedoucímu, ale jen sám sobě. Jeho kvalitu pak posoudí zákazník, pro kterého ji dělá. „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

12 http://www.env.cz/AIS/web- pub.nsf/$pid/MZPHMFIQG1BU/$FILE/venkov_vymez eni.pdf MICHAL ŠVAGERKA, Podnikání na venkově, CpKP, 2008, ISBN 978-80-86902-66-1 „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"

13 Ing. Petra Vojtková vojtkova@hornipomoravi.eu 602 832 880 www.hornipomoravi.eu „Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí"


Stáhnout ppt "„Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Investuje do venkovských oblastí""

Podobné prezentace


Reklamy Google