Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Prezentace, která se zabývá magnetickým polem cívky s proudem Autor Mgr. Michal Gruber Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci umí vysvětlit a popsat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Prezentace, která se zabývá magnetickým polem cívky s proudem Autor Mgr. Michal Gruber Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci umí vysvětlit a popsat."— Transkript prezentace:

1 Anotace Prezentace, která se zabývá magnetickým polem cívky s proudem Autor Mgr. Michal Gruber Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci umí vysvětlit a popsat magnetické pole cívky s proudem. Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Fyzika, cívka, pravidlo pravé ruky Druh učebního materiálu Procvičení Druh interaktivity Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost 6297,67kB/září-2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 10-22

2 Cívka: Obr. 1

3 Cívka s el. proudem – procvičení: Otázky: a) Nakresli indukční čáry mg. pole cívky s proudem? b) Jak můžeš změnit její mg. póly? c) Co je příčinou vzniku mg. pole kolem cívky s proudem? Odpovědi: b) Změnou směru procházejícího proudu. c) Usměrněný pohyb volných elektronů procházejících cívkou.

4 Indukční čáry mg. pole cívky s proudem: Obr. 2

5 Určení magnetických pólů cívky s proudem pomocí pravidla pravé ruky: → → Obr. 3

6 Použij PPR: a) urči magnetické póly cívky b) urči polaritu zdroje Obr. 4 a,b,c,d

7 Zdroje: Text: KOLÁŘOVÁ, Růžena a Jiří BOHUNĚK.Fyzika pro 9.ročník základní školy. 1. vyd. Praha: Prometheus, c2000, 236s. Učebnice pro základní školy (Prometheus). ISBN 80-7196-193-0. KOLÁŘOVÁ, Růžena. Fyzika pro 8. ročník základní školy: studijní část. 3. vyd. Praha: Prometheus, 1994. Učebnice pro základní školy (Prometheus). ISBN 80-85849-29-1. Vlastní text z archivu autora Obrázky: Obr. 1,4 autor Michal Gruber, září 2011 Obr. 2,3 dostupný z [KOLÁŘOVÁ, Růžena. Fyzika pro 8. ročník základní školy: studijní část. 3. vyd. Praha: Prometheus, 1994. Učebnice pro základní školy (Prometheus). ISBN 80-85849-29-1]

8 Metodický pokyn: Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Jednotlivé obrázky a schémata je možné doplnit vhodnými pokusy. Žáci řeší zadané otázky a úlohy nejprve samostatně. Potom společně s pedagogem doplní a ověří správné odpovědi a tím procvičí dané téma.


Stáhnout ppt "Anotace Prezentace, která se zabývá magnetickým polem cívky s proudem Autor Mgr. Michal Gruber Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci umí vysvětlit a popsat."

Podobné prezentace


Reklamy Google