Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tabulkový procesor – Excel 2010.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tabulkový procesor – Excel 2010."— Transkript prezentace:

1 Tabulkový procesor – Excel 2010.
Úvod do aplikace. Spouštění aplikace – programu. Popis prostředí. Základní klávesy.

2 Informační technologie / Základy práce na PC
Název : Prostředí tabulkového procesoru Excel 2010 Klíčová slova : tabulkový procesor Excel 2010, tlačítko START, pás karet, buňka, mřížka=„síť“, klávesa TAB Věková skupina : 3.ročník Datum ověření : Autor : Mgr. Eva Marková

3 Anotace : Žák spouští tabulkový procesor Excel 2010 pomocí kláves i myši a seznamuje se s pásem karet. Orientuje se v tabulkovém procesoru. Při práci používá známé klávesové zkratky.

4 Co je to tabulkový procesor Excel 2010 a co s ním budeme dělat?
Aplikace je součástí balíčku Office 2010. Někdy ho nazýváme tabulkovým kalkulátorem. Aplikace nám umožní tvořit různé tabulky, seznamy, rozvrhy či kalendáře.

5 Jak spustíme tuto aplikaci? Kde ji najdeme?
Zapni svůj počítač. Tabulkový procesor můžeme spustit myší nebo klávesami. Aktivuj tlačítko START . Kurzorovými šipkami zvol Excel označený ikonou

6 Jak se v otevřené aplikaci orientovat?
Po spuštění aplikace se zobrazí prostředí Excelu, které se skládá z několika částí. Horní část je tvořena PÁSEM KARET. Uprostřed aplikace je okno s viditelnou „sítí“ - mřížkou. Šedé čáry mřížky rozdělují pracovní plochu na BUŇKY.

7 Prostředí tabulkového procesoru po aktivaci.

8 Prohlédni si otevřené okno pozorně.

9 Co je nutné ještě si ukázat?

10 Jak se v tabulkovém procesoru pracuje?
Musíme si uvědomit, že každá buňka je samostatná jednotka. Není závislá na ostatních buňkách. Proto je důležité vědět, ve které buňce právě stojíme, která buňka je AKTIVNÍ. Aktivní buňka je ohraničena tučnou černou čarou.

11 Každá buňka je pojmenovaná podle své pozice v „síti“ (v sloupci, v řádku).

12 Jak se pohybujeme po „síti“ v tabulkovém procesoru.
1) Myší – kliknu na danou buňku (buňka se barevně ohraničí, pozice buňky je barevně vyznačena v sloupci i v daném řádku). 2) Klávesami TAB (umožní pohyb po daném řádku vpravo). Kurzorovými šipkami (umožní pohyb ve všech směrech i zpět). Další klávesy a klávesové zkratky poznáme později.

13 Samostatná práce. Procvič si spuštění tabulkového procesoru pomocí nabídky START i pomocí myši. Přepni si jednotlivé záložky na PÁSU KARET. Přečti název buňky, která je aktivní při spuštění aplikace Excel 2010. Aktivuj buňky D8, H6, R5, Z10… (myš, klávesy) Odhadni počet buněk, sloupců a řádků v „síti“. Vyzkoušej pohyb po „síti“ pomocí kláves.

14 Zdroje : psaný text je tvořen a upravován ve Smart Notebooku 10
Zdroje : psaný text je tvořen a upravován ve Smart Notebooku 10.8 „ prostředí tabulkového procesoru“ je tvořeno digitalizací ve Smart Notebooku 10.8 „ikony, obrázky “ jsou tvořeny v aplikaci MALOVÁNÍ


Stáhnout ppt "Tabulkový procesor – Excel 2010."

Podobné prezentace


Reklamy Google