Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tabulkový procesor – Excel 2010. Základní operace s buňkami. Pohyb mezi buňkami (v síti). Oprava, přepis, vymazání textu v buňce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tabulkový procesor – Excel 2010. Základní operace s buňkami. Pohyb mezi buňkami (v síti). Oprava, přepis, vymazání textu v buňce."— Transkript prezentace:

1 Tabulkový procesor – Excel 2010. Základní operace s buňkami. Pohyb mezi buňkami (v síti). Oprava, přepis, vymazání textu v buňce.

2 Informační technologie / zpracování a využití informací Název: Základní operace s buňkami v Excelu 2010 Klíčová slova : tabulkový procesor Excel 2010, buňka, klávesa TAB, F2, kurzorové šipky, CTRL+ kurzorové šipky Věková skupina : 3.ročník Datum ověření: 16.4.2012 Autor : Mgr. Eva Marková

3 Anotace : Žák používá tabulkový procesore Excel 2010, pracuje se základními operacemi – vložení údajů do buňky; jejich opravu, vymazání či přepis. Umí se pohybovat mezi buňkami v síti. Při práci používá známé klávesové zkratky, seznamuje se s klávesami Tab, F2, CTRL+... v síti

4 POHYB V BUŇKÁCH - vše vyzkoušej a zhodnoť. 1. Pohyb v buňkách je možný pomocí myšky, kurzorovými šipkami (ve všech směrech vždy o jednu buňku), klávesou Tab (v daném řádku). 2. Klávesovými zkratkami CTRL+, CTRL +, CTRL +, CTRL + na daný okraj celé tabulky.

5 VKLÁDÁNÍ ÚDAJŮ DO BUŇKY Do buňky se dá vložit – text, číslo, datum, vzorec… 1.Spusť aplikaci Excel 2010, vyber buňku E8. 2.Otevřená buňka je vždy černě orámována. Její pozice je také vepsána v horním řádku. 3. Vepiš do buňky dnešní datum. Pozoruj, jak se údaj současně vpisuje na řádek vzorců.

6 OPRAVA ÚDAJŮ V BUŇCE - klávesa F2. Vše vyzkoušej, svoji práci zhodnoť. 1.Zjistíme-li, že se nám při zápisu data vloudila chybička, můžeme ji opravit. 2.Kliknu na buňku, kterou budu opravovat a stisknu klávesu F2. Najdeme ji na klávesnici. 3.Buňka se otevře k provedení opravy. 4.Opravený údaj potvrdíme klávesou ENTER. 5.Vstup do buňky můžeme také provést dvojklikem myší.

7 PŘEPISOVÁNÍ ÚDAJŮ V BUŇCE - klávesa ENTER. Vše vyzkoušej, svoji práci zhodnoť. 1.Zjistíme-li, že OBSAH buňky potřebujeme změnit a nahradit jiným, nemusíme buňku otvírat. 2.Na danou buňku se přesuneme kurzorovými šipkami či klikneme myší a údaje v buňce pouze přepíšeme. 3.Při prvním úhozu údaje z buňky zmizí. Objevují se údaje nové. 4.Změnu je nutno potvrdit klávesou ENTER.

8 VYMAZÁNÍ ÚDAJŮ V BUŇCE - klávesa DELETE. Vše vyzkoušej, svoji práci zhodnoť. 1.Zjistíme-li, že NECHCEME v dané buňce zanechat žádný zapsaný údaj, musíme obsah buňky vymazat. 2.Na danou buňku se dostaneme opět kurzorovými šipkami či na ni klikneme myškou. 3.Poté stačí stisknout klávesu DELETE a obsah buňky zmizí- je vymazán. Co nezmizí, je formát buňky. To ale později.

9 Samostatná práce. 1.Procvič si vpisování údajů do buněk včetně přepisování, opravy či mazání údajů. 2.Do buňky G1O napiš svoje jméno, poté ho označ a změn barvu písma. 3.Do buňky D7 napiš tvé datum narození, poté změň velikost číslic. 4.Do buňky C3 napiš jméno tvého kamaráda, poté ho přepiš jménem kamarádky. 5.V závěru hodiny obsahy buněk smaž.

10 Zdroje : psaný text je tvořen a upravován ve Smart Notebooku 10.8 „ prostředí tabulkového procesoru“ je tvořeno digitalizací ve Smart Notebooku 10.8 „ikony, obrázky “ jsou tvořeny v aplikaci MALOVÁNÍ


Stáhnout ppt "Tabulkový procesor – Excel 2010. Základní operace s buňkami. Pohyb mezi buňkami (v síti). Oprava, přepis, vymazání textu v buňce."

Podobné prezentace


Reklamy Google