Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projektory Projektory se používají pro velkoplošné zobrazení počítačového nebo video signálu. Promítaný obraz může být mnohem větší než obraz na klasickém.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projektory Projektory se používají pro velkoplošné zobrazení počítačového nebo video signálu. Promítaný obraz může být mnohem větší než obraz na klasickém."— Transkript prezentace:

1 Projektory Projektory se používají pro velkoplošné zobrazení počítačového nebo video signálu. Promítaný obraz může být mnohem větší než obraz na klasickém monitoru. Obr. 1

2 Projekční technika Mezi projekční techniku lze zahrnout:
Digitální projektory Vizualizér Dia projektory Zpětné projektory Interaktivní tabule

3 Digitální projektory Projektory nejsou zdrojem signálu, ale musí být napojeny na nějaké zařízení, které bude signál dodávat (PC, notebook, videorekordér, DVD přehrávač-rekordér, satelitní přijímač, fotoaparát, kamera). Existují i takové projektory, které mohou promítat signál z flash disku zapojeného přímo do projektoru.

4 Rozdělení projektorů podle rozlišení
SVGA (projektor s rozlišením 800x600 DPI, který je vhodný pro běžné nenáročné aplikace a video signál) XGA (projektor s rozlišením 1024x768 DPI, který je vhodný pro prezentaci grafiky, hraní her) WXGA (projektor s rozlišením 1280x720 DPI, který je vhodný ke sledování filmů)

5 Rozdělení projektorů podle rozlišení
SXGA (projektor s rozlišením 1280x1024 DPI, který je vhodný do velký sálů) FullHD (projektor s rozlišení 1920x1080 DPI, který je vhodný pro sledování filmů v maximálním rozlišení

6 Rozdělení projektorů podle svítivosti
800 až 1000 lumens (vhodné pro místnosti s úplným zatemněním) 1000 až 1500 lumens (vhodné pro menší místnosti s minimem okolního světla) 1500 až 2000 lumens (vhodné pro menší a střední místnosti s minimem okolního světla pro jasnější obraz)

7 Rozdělení projektorů podle svítivosti
2000 až 3000 lumens (vhodné pro střední místnosti bez zatemnění oken) více než 3000 lumens (vhodné pro střední a velké místnosti za jakýchkoliv světelných podmínek)

8 Rozdělení podle principu činnosti
LCD – Liquid Crystal Display (projektory využívající technologii tekutých krystalů) DLP – Digital Light Processing (projektory využívají čip DMD – Digital Micromirror Device, který obsahuje tisíce zrcátek mikroskopických rozměrů) LED - Light-Emitting Diode (projektory využívající led diody) Laserové – (projektory využívající laserové diody)

9 Otázky k opakování Vyjmenujte projekční techniku.
Jak se rozdělují projektory podle rozlišení? Jak se rozdělují projektory podle svítivosti? Jak se rozdělují projektory podle principu činnosti?

10 Použité zdroje BLÁBOLIL, R. Informační a komunikační technologie. 3. rozšířené vydání. České Budějovice: KOPP, 2011. BLÁBOLIL, Roman. Podpora výuky: „Technické vybavení osobních počítačů“ [online]. 8. listopadu :10. Dostupný z WWW: < Použité obrázky: Obr. 1 [cit ] Dostupný pod licencí GNU Free Documentation License na WWW: Ostatní obrázky: vlastní


Stáhnout ppt "Projektory Projektory se používají pro velkoplošné zobrazení počítačového nebo video signálu. Promítaný obraz může být mnohem větší než obraz na klasickém."

Podobné prezentace


Reklamy Google