Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohybové zákony Zákon vzájemného působení dvou těles.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohybové zákony Zákon vzájemného působení dvou těles."— Transkript prezentace:

1 Pohybové zákony Zákon vzájemného působení dvou těles

2 Vzájemné působení F1F1 F2F2 Přitažlivé síly

3 F2F2 F1F1 Odpudivé síly

4 Zákon vzájemné působení dvou těles F2F2 F1F1 Působí-li jedno těleso na druhé silou, působí i druhé těleso na první stejně velkou silou opačného směru! Odpudivé síly

5 Vzájemné působení F2F2 F1F1 Síly vzájemného působení dvou těles působí vždy na dvě různá tělesa. Proto se nemohou ve svých účincích rušit - nejsou v rovnováze. I když kreslíme jejich působiště do stejného místa, má každá síla působiště jinde.

6 Rovnováha sil F 2 = 300 N F 1 = 300 N F = F 1 – F 2 = 300 – 300 = 0 N nulová výslednice obě síly jsou v rovnováze jejich pohybové účinky na těleso se ruší

7 Vzájemné působení F2F2 F1F1

8 FgFg F g´ Proč nevidíme, že by mušle přitahovala Zemi? Obě síly jsou stejné F g = F g´. Proč? Připomeňte si závislost pohybového účinku na hmotnosti tělesa.

9 Vzájemné působení FgFg F g´ Budou obě síly i zde stejné F g = F g´. Proč?

10 Použité zdroje snímek 2: Kolářová, R., Bohuněk, J. a kol. Fyzika pro 6. ročník základní školy. Dotisk 1. vydání. Praha: Prometheus, spol. s. r. o., ISBN s. 78 ruka: [online][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: snímek 4 a 6: [online][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: snímek 4 a 6 : [online][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: snímek 5: Kolářová, R., Bohuněk, J. a kol. Fyzika pro 6. ročník základní školy. Dotisk 1. vydání. Praha: Prometheus, spol. s. r. o., ISBN s. 80 snímek 6: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: snímek 7: Kolářová, R., Bohuněk, J. a kol. Fyzika pro 6. ročník základní školy. Dotisk 1. vydání. Praha: Prometheus, spol. s. r. o., ISBN s. 81 snímek 8: [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: [online] [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

11 Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Vzdělávací obor:Fyzika Tematický okruh:Newtonovy pohybové zákony Téma:Zákon vzájemného působení dvou těles Anotace:V prezentaci je definován zákon vzájemného působení dvou těles na sebe s příklady a jejich správným řešením. Dále obsahuje i vysvětlení rozdílu mezi vzájemným působením dvou těles na sebe a působením dvou sil na jedno těleso. Očekávaný výstup:Určuje velikost, působiště a směr dvou sil těles, které na sebe působí vzájemně. Druh učebního materiálu:Prezentace Autor:Ing. Pavel Broža Jazyk:Čeština Cílová skupina:Žák Stupeň a typ vzdělání:Základní vzdělávání – druhý stupeň Ročník:7. Datum vytvoření:


Stáhnout ppt "Pohybové zákony Zákon vzájemného působení dvou těles."

Podobné prezentace


Reklamy Google