Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název OP OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0258 Název projektu Inovace a individualizace výuky na OA a HŠ Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Označení vzdělávacího materiálu VY_32_INOVACE_05_PVP_268_Kra Druh učebního materiálu Prezentace Autor RNDr. Irena Králová VY_32_INOVACE_05_PVP_268_Kra

2 Vzdělávací obor, pro který je materiál určen Obchodní akademie, Hotelnictví, Ekonomické lyceum PředmětMatematika Ročník3. Název tematické oblasti (sady)Posloupnosti Název vzdělávacího materiáluAritmetická posloupnost – základní pojmy Anotace V prezentaci je uvedeny základní pojmy: definice aritmetické posloupnosti, vlastnosti aritmetické posloupnosti (rostoucí, klesající, konstantní), graf aritmetické posloupnosti. Uvedené pojmy jsou vysvětleny na konkrétních příkladech a na závěr prezentace je zadán domácí úkol s obdobnými úlohami. Zhotoveno, (datum/období)5. 12. 2013 Ověřeno7. 2. 2014

3 Aritmetická posloupnost Základní pojmy

4 Příklady aritmetických posloupností

5 Řešení:

6 Definice aritmetické posloupnosti

7 Příklad 1

8 Příklad 2

9 Příklad 3

10 Řešení příkladu 3 graf posloupnosti a)

11 Řešení příkladu 3 graf posloupnosti b)

12 Řešení příkladu 3 graf posloupnosti c)

13 Graf aritmetické posloupnosti

14 Domácí úkol

15 Použitá literatura: ODVÁRKO, Oldřich. Matematika pro gymnázia: posloupnosti a řady. 2. vyd. Praha: Prometheus, 2001, 126 s. Učebnice pro střední školy (Prometheus). ISBN 80-719-6195-7. Použité zdroje: Pro tvorbu grafů byl použit program GeoGebra. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci oblasti podpory 1.5 „EU peníze středním školám“ Název školy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod Název."

Podobné prezentace


Reklamy Google