Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Daniel Krutílek.  hmotnost se pohybuje  Kolem 100-200 kg, záleží na typu agregátu.  Nejznámější typy jsou ps12 a ps8.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Daniel Krutílek.  hmotnost se pohybuje  Kolem 100-200 kg, záleží na typu agregátu.  Nejznámější typy jsou ps12 a ps8."— Transkript prezentace:

1 Daniel Krutílek

2  hmotnost se pohybuje  Kolem 100-200 kg, záleží na typu agregátu.  Nejznámější typy jsou ps12 a ps8

3

4  Je spousta typů a každý z nich plní jiný účel  Např: Cisternová automobilová stříkačka(CAS) Kombinovaný hasící automobil (KHA) Pěnový hasící automobil (PHA) PROTIPLYNOVÝ AUTOMOBIL (PPLA) RYCHLÝ ZÁSAHOVÝ AUTOMOBIL (RZA) DOPRAVNÍ AUTOMOBIL (DA) TECHNICKÝ AUTOMOBIL (TA)

5

6

7

8  Rozděluje vodu z hadice B do dvou hadic C  Hmotnost od 4-6 kg

9  Nejpoužívanější jsou hadice typu B(75mm),C(52mm)  Hadice typu B se zapojuje do agregátu a do rozdělovače do kterého se dále pak zapojí hadice typu C na které se na konci zapojí proudnice

10

11  Slouží k určení směru proudu vody  Máme zase spoutu typů: -Lafetová proudnice -Plynová proudnice -Prášková proudnice -Mlhová proudnice -Vysokotlaká proudnice -Clonová proudnice -Sprchová proudnice

12

13  Chrání hadice a armatury před nadměrným namáháním tlakovými rázy, které se mohou projevit např. při rychlém zavírání rozdělovačů a proudnic.  Použití přetlakového ventilu se také doporučuje tam, kde dochází k velkým výškovým rozdílům, kde je dlouhé vedení hadic nebo kde se používají zdroje s vysokým jmenovitým tlakem.

14

15 Fotky jsem použil z google a www.hasicijanovice.czwww.hasicijanovice.cz Informace jsem čerpal z http://www.vyzbrojna.czhttp://www.vyzbrojna.cz

16  Děkuju za pozornost


Stáhnout ppt "Daniel Krutílek.  hmotnost se pohybuje  Kolem 100-200 kg, záleží na typu agregátu.  Nejznámější typy jsou ps12 a ps8."

Podobné prezentace


Reklamy Google