Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE HELP Zelené náměstí 1292 686 01 Uherské Hradiště Tel.: 572 564 520 Pracovní doba Po – Pá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE HELP Zelené náměstí 1292 686 01 Uherské Hradiště Tel.: 572 564 520 Pracovní doba Po – Pá."— Transkript prezentace:

1 STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE HELP Zelené náměstí 1292 686 01 Uherské Hradiště www.svphelp.cz Tel.: 572 564 520 E-mail: svp@svphelp.cz Pracovní doba Po – Pá 7.00 – 15.00 Po dohodě i mimo tuto dobu

2 Č ÍM SE ZABÝVÁME Středisko výchovné péče Help je školské zařízení poskytující služby dětem, dospívajícím a jejich rodinám. Mohou se na nás obrátit děti a dospívající do 18 let (26 let v případě studia) a jejich rodiny v obtížných životních situacích. Řešíme situace vztahující se k soužití v rodině, vzájemné komunikaci, zvládnutí obtížných situací, ale i nevhodného chování dětí a dospívajících (nerespektování autorit, školní nekázeň, záškoláctví, návykové látky, trestná činnost a jiné).

3 O RGANIZAČNÍ STRUKTURA ZAŘÍZENÍ SVP HELP je součástí Výchovného ústavu, základní školy a střední školy ve Střílkách. Legislativa:  zákon 109/2002 sb., o výkonu ústavní výchovy nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a preventivně výchovné péči  vyhláška 458/2005 sb., kterou se upravují podrobnosti o organizaci výchovně vzdělávací péče ve střediscích výchovné péče  metodický pokyn upřesňující podmínky činnosti středisek výchovné péče č. j. 14 744/2007 - 24

4 K OMU JSOU SLUŽBY URČENY Rodinám s dětmi, dospívajícími, kteří navštěvují školské zařízení. Osobám zodpovědným za výchovu, vychovatelům, pěstounům, učitelům všech typů škol. Školám Spolupracujeme s OSPOD a dalšími organizacemi a odborníky poskytující služby dětem, dospívajícím a jejich rodinám.

5 N ABÍZÍME : rodinné poradenství a terapii, individuální poradenství a terapii, psychologickou diagnostiku, zprostředkování internátních pobytů, nejčastěji ve Středisku výchovné péče Domek ve Zlíně, následnou péči po absolvování programů internátním oddělení, metodické konzultace pro odborníky, kteří pracují s dětmi a dospívajícími, doporučení, případně kontakt na jiné odborné zařízení. Poskytujeme jednorázové poradenství, ale častěji probíhá spolupráce formou opakovaných konzultací. Doporučujeme pracovat za přítomnosti celé rodiny.

6 K DO JSME : V našem týmu najdete sociální pracovnici, speciální pedagogy- etopedy, psychologa. V případě potřeby zprostředkujeme spolupráci s dalšími institucemi.

7 ŠKOLÁM A PEDAGOGŮM NABÍZÍME Programy s třídními kolektivy zaměřené na řešení konkrétních problematických jevů ve třídách. Metodické vedení pedagogických pracovníků Individuální i skupinové konzultace pro pedagogické pracovníky - čtvrtek.

8 C O JE DOBRÉ VĚDĚT PŘED VYUŽITÍM NAŠICH SLUŽEB : Kontaktovat nás můžete telefonicky, mailem nebo osobně a dohodnout si termín setkání. Služby jsou poskytovány bezplatně. Není třeba žádných dalších doporučení. Při spolupráci může klient očekávat takt, respekt, citlivost a ohled na své konkrétní možnosti. Navštivte naše webové stránky www.svphelp.cz

9 K DE NÁS NAJDETE Směr centrum Směr Jarošov (Kaufland) ZŠ sportovní Zelené náměstí 1292 (areál bývalých kasáren) SVP HELP

10 STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE HELP


Stáhnout ppt "STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE HELP Zelené náměstí 1292 686 01 Uherské Hradiště Tel.: 572 564 520 Pracovní doba Po – Pá."

Podobné prezentace


Reklamy Google