Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Žulová Žulová – leží v nadmořské výšce 360 metrů na soutoku Stříbrného potoka a Vidnávky Již 1358 je uvedena jako „oppidum“ a v roce 1793 jí byla znovu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Žulová Žulová – leží v nadmořské výšce 360 metrů na soutoku Stříbrného potoka a Vidnávky Již 1358 je uvedena jako „oppidum“ a v roce 1793 jí byla znovu."— Transkript prezentace:

1

2 Žulová

3 Žulová – leží v nadmořské výšce 360 metrů na soutoku Stříbrného potoka a Vidnávky Již 1358 je uvedena jako „oppidum“ a v roce 1793 jí byla znovu obnovena městská práva císařem Františkem I. Rozhodnutím Poslanecké sněmovny ČR v roce 2006 se stává znovu městem.

4 Znak a prapor města městaŽULOVÁ Znak města Žul ová, okres Jesen ík. V modr ém štítě na zelen ém kopci stříbr ná zříce nina hrad u. Na pravé stran ě hrad ní stave ní zacho valé s otevř enou bran ou, opěrn ým pilíře m vprav o, třemi okny v patře a červe nou střec hou se zlatý m křížk em. Upro střed okrou hlá věž s jední m okne m, zakon čená cimb uřím o třech stínk ách. Vlevo zpola rozbo řená zeď s bran ou. Na vrcho lu věže roste zelen ý listna tý strom, k oběm a bran ám vedo u po paho rku cesty.

5 Historické dokumenty

6 Několik pohledů do minulosti

7 Je to neuvěřitelné, ale v Žulové se očkovalo proti neštovicím již v roce 1847

8 Skalní křesla a mísy najdete hned za žulovským nádražím

9 Národní přírodní památka Borový vrch (487 m.n.m.) se skalním městem

10

11 Od kapličky po křížové cestě k vrcholu Boží hory

12 Oblíbeným výletním místem je Boží hora 525 m.n.m.

13 Novogotický poutní kostel z roku 1880 a skály na vrcholu Boží hory

14 Pohled z Boží hory do okolní krajiny je prostě nádherný Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

15 V okolí Žulové je možné se vykoupat v zatopených lomech

16 Kostel sv. Josefa

17 Kostel sv. Josefa – středověké schodiště ve věži kostela

18 Kostel sv. Josefa - interiér a pohledy z jižní strany

19 Most z Josefského náměstí ke kostelu sv. Josefa je nejvyšší na Jesenicku. Je 8 m vysoký, 5 m široký a 36 m dlouhý

20 Kostel sv. Josefa – na počest dvoustého výročí vysvěcení kostela byly opraveny varhany, kterým požehnal biskup ostravsko – opavský František Václav Lobkowicz

21 Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. Vánoce v kostele sv. Josefa Štědrovečerní koncert se stal v Žulové již tradicí.

22 Kostel sv. Josefa v noci

23 Hasiči Žulová Hasiči již mnohokrát poskytli pomoc spoluobčanům při mimořádných událostech. Významná byla jejich pomoc postiženým při povodni v červnu 2009.

24 FK STOMIX ŽULOVÁ Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. FK STOMIX ŽULOVÁ má pět mužstev. Nejlepší výsledky v podzimní sezóně dosáhli benjamínci A a dorostenci. Ostatní mužstva se umístila okolo středu tabulek.

25 Městská knihovna Žulová Městská knihovna pořádá pro děti i dospělé řadu zajímavých akcí. U dětí je velmi oblíbená Noc s Andersenem. Po skoro celou noc děti plní různé soutěže a setkávají se s pohádkovými bytostmi.

26 Mateřská škola Žulová Děti z mateřské školy rády předvádějí své dovednosti a vystupují skoro na všech akcích ve městě.

27 Základní škola Žulová Základní škola má moderní vybavení a její žáci dosahují ve výuce a sportu velmi dobrých výsledků. Škola se může pochlubit jednou z nejlepších tělocvičen na okrese.

28 Flétnový soubor Písklata Skvěle si vede flétnový soubor Písklata vedený Mgr. Michaelou Kořenkovou.

29 Tenisový klub Žulová Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

30 Asociace Sport pro všechny Žulová Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. Díky nadšeným cvičitelům si mohou žulovské děti změřit své síly v různých sportovních disciplínách. V závodě Medvědí stezka se naši malí sportovci dostali až do republikového kola.

31 Klub seniorů Žulová Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. Klub seniorů pořádá pro své členy každý měsíc řadu zajímavých akcí. Senioři úspěšně vystoupili se svými řeckými tanci nejenom v Žulové, ale i ve Skorošicích.

32 Komise pro občanské záležitosti Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. Vítání nových občánků, besedy se seniory, loučení s žáky deváté třídy a další akce zajišťuje již po mnoho let komise pro občanské záležitosti.

33 Žulovské hokejové mužstvo BULDOCI hraje pravidelně lázeňskou ligu v Jeseníku Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

34 Posledního dubnového dne se pořádá pálení čarodějnic Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

35 Začátkem prosince pravidelně vítáme příjezd sv. Mikuláše Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

36 …a v létě se pořádají Žulovské slavnosti Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

37 Kamenické muzeum najdete na Josefském náměstí Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.

38 Karel Heide © 2010 Fotografie: Karel Heide, Petra Hečková (9), Karel Brožek (4), Martin Grabarczyk (2) Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí.Tenisový klub existuje poměrně krátkou dobu, ale podařilo se mu uspořádat několik zajímavých sportovních akcí. ŽULOVÁ - 50°18'33.606„ N, 17°5'55.353„ E - nachází se ve Slezsku - Olomoucký kraj - okres Jeseník - MěÚ Žulová, Hlavní 36, 790 65 Žulová - starosta Zdeněk Lučan - telefon 584 437 129 - mu.zulova@jen.czmu.zulova@jen.cz - weby: http:// zulova.cz http://heide.sweb.cz


Stáhnout ppt "Žulová Žulová – leží v nadmořské výšce 360 metrů na soutoku Stříbrného potoka a Vidnávky Již 1358 je uvedena jako „oppidum“ a v roce 1793 jí byla znovu."

Podobné prezentace


Reklamy Google