Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

o Působí na všechna tělesa kolem nás. o Když skočíme, bezpečně víme že dopadneme na zem. o Je vždy přitažlivá a má nekonečný dosah. o Čím větší hmotnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "o Působí na všechna tělesa kolem nás. o Když skočíme, bezpečně víme že dopadneme na zem. o Je vždy přitažlivá a má nekonečný dosah. o Čím větší hmotnost."— Transkript prezentace:

1

2 o Působí na všechna tělesa kolem nás. o Když skočíme, bezpečně víme že dopadneme na zem. o Je vždy přitažlivá a má nekonečný dosah. o Čím větší hmotnost tělesa, tím větší gravitační síla. o Gravitace se zmenšuje s rostoucí vzdáleností mezi tělesy.

3 V běžném životě vnímáme gravitační sílu spíše jako tíhu těles. Tato síla působí kolem všech vesmírných těles!!!

4

5 o Směr svislý je směr do středu Země. o K určení směru svislého používáme OLOVNICI. Gravitační síla nám umožňuje orientaci v prostoru. V uchu má každý z nás orgán, pomocí kterého získáváme informace o poloze svého těla.

6 o Směr vodorovný je kolmý na směr svislý. o Vodorovná je např. hladina kapaliny (je-li klidná). o K určení směru vodorovného používáme libelu (vodováhu).

7


Stáhnout ppt "o Působí na všechna tělesa kolem nás. o Když skočíme, bezpečně víme že dopadneme na zem. o Je vždy přitažlivá a má nekonečný dosah. o Čím větší hmotnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google